Menu

Gelael wystartuje w czterech piątkowych treningach w barwach Toro Rosso

Sean Gelael

Indonezyjczyk startujący w Formule 2 wystąpi w pierwszych sesjach treningowych w Singapurze, Malezji, Stanach Zjednoczonych i Meksyku.

Zespół z Faenzy jeszcze nie zdecydował kosztem, którego kierowcy etatowego Sean Gelael otrzyma taką możliwość.

20-latek startuje w tym sezonie w Formule 2 i jego wyniki nie są zbyt imponujące. Zajmuje on dopiero dwudziestą pozycję w klasyfikacji generalnej, lecz nieoficjalnie dzięki sponsorom otrzymał między innymi szansę testu dla Toro Rosso w Bahrajnie i Budapeszcie.

Podczas testów w Bahrajnie i Budapeszcie Sean spisywał się naprawdę dobrze, pomagał zespołowi w bardzo profesjonalny sposób. Zaprezentował dojrzałe podejście do kompleksowych zadań, które dało naszym inżynierom użyteczne informacje zwrotne. Każdy w zespole był pod wrażeniem jego osiągów, wiedzy technicznej i zaangażowania - powiedział szef zespołu Franz Tost.

Wykorzystam tą szansę, aby pochłaniać jak gąbka kolejną dawkę wiedzy i nauczyć się tyle, ile jest to tylko możliwe. Mam nadzieję, że mogę wykonać dobrą robotę dla Toro Rosso i dostarczyć im ważne dane z pierwszych sesji treningowych - przyznał Sean Gelael.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE