Menu

Koniec konfliktu kierowców Force India? Ocon przyjął przeprosiny Pereza

Esteban Ocon

Esteban Ocon zdecydował się na pojednawczy krok w stronę swojego partnera zespołowego. W wystosowanym oświadczeniu na Twitterze nawoływał do wspólnej pracy na rzecz ekipy.

Dwukrotnie podczas wyścigu o GP Belgii doszło do kolizji pomiędzy duetem zespołu Force India. Za pierwszym razem Esteban Ocon bardzo szybko zbliżał się do jadącego na słabszym trybie silnika Sergio Pereza, lecz tuż przed zakrętem Eau Rouge po prostu zabrakło dla niego miejsca. Francuz otarł się o barierę i zetknął się oponami ze swoim partnerem z ekipy.

Po serii drugich pit stopów para ta ponownie się spotkała. Esteban Ocon mając lepsze tempo od Sergio Pereza próbował go wyprzedzić. Francuz wyjechał z pierwszego zakrętu szybciej niż Meksykanin i ustawił swoje auto po prawej stronie toru.

Optymalna linia przejazdu na początku prostej wiodącej do zakrętu Eau Rouge jest wytyczona tak, że kierowca od razu skręca w prawą stronę, bliżej barier. Tak właśnie zachował się Sergio Perez, który był świadomy, że znajduje się tam jego zespołowy partner. W efekcie obaj się zderzyli. Meksykanin miał przebitą tylną prawą oponę, a Francuz uszkodził przedni spojler.

Po wyścigu pomiędzy nimi wybuchł otwarty konflikt. Wzajemnie obarczali się winą za ten incydent. Sergio Perez zdecydował przeprosić za pierwszy z nich, a zespół poinformował, że nie pozwoli się ścigać swoim kierowcom.

W poniedziałek Esteban Ocon przyjął przeprosiny swojego partnera z zespołu.

W porywie chwili i niebezpiecznej sytuacji byłem bardzo zły, ale będziemy szli do przodu jako zespół i doceniam przeprosiny mojego kolegi z zespołu. Chcemy lepiej wspólnie pracować. Jestem zaangażowany w osiągnięcie sukcesu przez Force India i jestem pewien, że jako ekipa zostawimy to wszystko za sobą i osiągniemy jeszcze wyższe poziomy. Przed nami duże wyzwanie utrzymania czwartej pozycji i nic nas nie rozproszy w osiągnięciu tego celu - czytamy w Tweecie Estebana Ocona.

Jeden z użytkowników zasugerował, że jest to komunikat napisany przez dział PR zespołu Force India. Sam zainteresowany odpowiedział: Są to całkowicie moje słowa, nie jest to Tweet zespołu.

Image © Sahara Force India Formula One Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE