Menu

Force India zmieni skład kierowców na sezon 2018?

Sergio Perez

Szef zespołu Otmar Szafnauer nie wykluczył, że w przyszłym roku dokona zmian w składzie kierowców.

Napięcie między reprezentantami Force India jest aż nadto widoczne w tym sezonie. Pierwszą sytuacją, która to uwydatniła było GP Kanady, gdzie Sergio Perez nie był w stanie wyprzedzić Daniela Ricciardo i awansować na trzecią pozycję. Ekipa wydała polecenie, aby przepuścił swojego partnera zespołowego, lecz się do niego nie zastosował.

Podczas GP Azerbejdżanu Esteban Ocon próbując wyprzedzić Meksykanina, zepchnął go w kierunku bariery, co skutkowało uszkodzeniem obu aut Force India.

To nie był jednak koniec. W trakcie GP Belgii Sergio Perez dwukrotnie spychał Francuza w stronę bariery. Za drugim razem incydent ten zakończył się przebitą oponą w samochodzie bardziej doświadczonego z duetu Force India oraz uszkodzonym przednim skrzydłem w przypadku Estebana Ocona.

Obaj kierowcy wzajemnie obwiniali się za spowodowanie obu tych incydentów. Przedstawiciele zespołu byli natomiast wściekli, że w tak głupi sposób ich kierowcy tracą cenne punkty do klasyfikacji generalnej.

Musimy poczekać. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Albo będziemy musieli pomyśleć o lepszych kierowcach albo będziemy pewni, że zejdą sobie z drogi na resztę sezonu - powiedział Otmar Szafnauer w rozmowie z Auto Motor und Sport.

Esteban Ocon posiada wieloletni kontrakt z zespołem Force India, więc w razie, gdyby konflikt między kierowcami się nie zakończył, to Sergio Perez będzie kierowcą, który opuści ekipę z Silverstone. Zainteresowane Meksykaninem może ponownie być Renault.

Image © Sahara Force India F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE