Menu

Mercedes opóźnił rozmowy ws. przedłużenia kontraktu z Hamiltonem do końca sezonu 2017

Lewis Hamilton

Ekipa z Brackley nie zamierza dekoncentrować swojego kierowcy innym tematem niż walka o mistrzowski tytuł. Dlatego też rozmowy dotyczące przedłużenia kontraktu zostaną podjęte dopiero po zakończeniu sezonu 2017.

Obecna umowa Lewisa Hamiltona z Mercedesem jest ważna do końca 2018 roku. Biorąc pod uwagę sytuację na rynku transferowym, spokojnie można ją przedłużyć przynajmniej o kolejny sezon.

Współpraca Ferrari i Sebastiana Vettela będzie trwać do 2020 roku, a umowa Maxa Verstappena, którym potencjalnie zainteresowany mógłby być Mercedes wygasa wraz z sezonem 2019. Nie ma, więc potrzeby do specjalnego pośpiechu, co zauważył Toto Wolff.

Nasze relacje są bardzo dobre i myślę, że każdy z nas docenia, to co otrzymuje od siebie nawzajem. To nie jest jednak temat, który chcemy poruszać podczas pozostałych wyścigów sezonu. To jest intensywna część roku. Kiedy pokonamy linię mety, to podejmiemy dyskusję - powiedział szef zespołu Mercedes.

Więcej zmartwień jest po drugiej stronie garażu z ekipy z Brackley. Valtteri Bottas posiada roczny kontrakt i już trwają prace nad jego przedłużeniem. Niewykluczone, że nowa umowa będzie dotyczyła także jednego sezonu, aby później Mercedes mógł zatrudnić na przykład Daniela Ricciardo.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE