Menu

GP Włoch - kary (Akt. 3)

McLaren

Wiele zespołów zdecydowało się wymienić w samochodach swoich kierowców jednostki napędowe i przy tym otworzyć pulę nadprogramowych podzespołów. Skutkuje to serią kar, o których będziemy informowali w aktualizowanym na bieżąco poniższym artykule.

McLaren

Na Fernando Alonso nałożona została kara przesunięcia o 35 pozycji na starcie do GP Włoch. Honda potwierdziła, że zamierza dokonać zmian w silniku Hiszpana.

Honda przymierzała się do wprowadzenia zupełnie nowej czwartej specyfikacji jednostki napędowej, jednak ostatecznie zdecydowano się na wersję przejściową 3.7, a to oznaczało wprowadzenie siódmego silnika spalinowego i MGU-K, dziewiątego MGU-H, szóstej baterii i turbosprężarki oraz piątej elektroniki sterującej.

Alonso powróci jednak na resztę weekendu do wcześniej stosowanej specyfikacji 3.5 jednostki napędowej. Dzięki temu dwukrotny mistrz świata nie otrzyma żadnej kary w Singapurze, a tam McLaren powinien być bardziej konkurencyjny.

Stoffel Vandoorne miał zachować specyfikację 3,5 jednostki napędowej, lecz przed wyścigiem postanowiono skorzystać z wersji 3,7. W Wyniku tego zamontowano w jego aucie nowy silnik spalinowy, MGU-K, MGU-H i turbosprężarkę. Zostanie on przesunięty o 25 pozycji na starcie do GP Włoch.

Red Bull Racing

Renault przygotowało nowe części jednostki napędowej, aby maksymalizować straty na torze Monza, który ukazuje wszelkie braki po stronie mocy i skutecznie uniemożliwia reprezentantom ekip korzystających z ich jednostek napędowych osiągnięcie dobrego rezultatu, na rzecz wyścigów takich jak GP Singaruru.

W piątek informowaliśmy, że Daniel Ricciardo na starcie do GP Włoch zostanie przesunięty o 20 pozycji. W aucie Australijczyka napoczęto piąty silnik spalinowy V6, turbinę oraz szóste MGU-H, a w sobotę również wymieniono skrzynię biegów na nowy egzemplarz. W związku z tym, że nie pokonała ona sześciu weekendów Grand Prix, kierowca zespołu Red Bull Racing otrzymał karę dodatkowych +5 miejsc i ostatecznie zostanie przesunięty o 25 pozycji na starcie do rundy na torze Monza.

Max Verstappen natomiast przekroczył limit czterech podzespołów na sezon w przypadku silnika spalinowego oraz MGU-H. W wyniku tego Holender straci 15 pozycji na polach startowych do GP Włoch. W sobotę wymieniono w jego aucie również turbosprężarkę, więc należy do jego konta dopisać kolejnych pięć miejsc.

Toro Rosso

Carlos Sainz weźmie udział w weekendzie wyścigowym na torze Monza, mając do dyspozycji piąty generator energii cieplnej (MGU-H). Sędziowie zgodnie z regulaminem ukarali go przesunięciem o dziesięć pozycji na polach startowych.

Renault

Także fabryczny zespół Renault zdecydował napocząć nadprogramowe podzespoły swojej jednoski napędowej. Nico Hulkenberg otrzymał karę przesunięcia na starcie o dziesięć pozycji za nowy generator energii cieplnej (MGU-H). Jolyon Palmer natomiast skorzystał również z nowego turbo oraz MGU-H, co dało efekt +15 miejsc na polach startowych do GP Włoch.

Force India

Sergio Perez zostanie ukarany przesunięciem o pięć pozycji na starcie do GP Włoch ze względu na wymianę skrzyni biegów. Co ciekawe pomimo tego wystartuje z dziewiątego miejsca, a w kwalifikacjach wywalczył jedenastą pozycję.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE