Menu

Vettel po piątkowych treningach: Brakuje mi zaufania do samochodu

Sebastian Vettel

Kierowca Ferrari przyznał, że nie jest zadowolony z ustawień auta, z których korzystał w trakcie piątkowych treningów na torze Monza.

W drugiej sesji treningowej przed GP Włoch Sebastian Vettel uplasował się na drugiej pozycji ze stratą 0,140 sekundy do Valtteriego Bottasa, który zanotował najlepszy rezultat. Biorąc pod uwagę niesprzyjającą Ferrari charakterystykę toru Monza, jest to dobry wynik, lecz należy mieć na względzie to, że reprezentanci Mercedesa mają jeszcze sporo w zanadrzu.

Możemy poprawić samochód. Nie mam jeszcze zaufania, którego bym oczekiwał i będę tutaj potrzebował. Jest kilka rzeczy, które chcielibyśmy, aby były lepsze - balans, stabilność samochodu i hamowanie, co jest tutaj bardzo ważne, aby mieć pewność. Dlatego, że jesteś na niskim docisku, potrzebujesz zaufania, aby wykorzystać pełen potencjał. Nie znajdujemy się tam, gdzie chcielibyśmy być, ale jutro powinno być odrobinę lepiej. Z pewnością będziemy szybsi niż dzisiaj, o ile? Nie wiem - wyjaśnił Sebastian Vettel.

Licznie zgromadzeni na trybunach włoscy kibice mają nadzieję na tryumf swojej rodzimej ekipy. Będzie jednak o to bardzo trudno, ponieważ Ferrari ma dość istotny deficyt mocy jednostki napędowej, który szczególnie na torze Monza, zwanym nie przez przypadek świątynią prędkości daje o sobie znać.

Oczywiście wiemy, że oni (Mercedes) są tutaj bardzo silni. To jest tor, gdzie liczy się silnik. Przez kilka ostatnich lat to jest ich mocna strona. Są bardzo szybcy, ale tego się spodziewaliśmy. Zobaczymy, co będziemy w stanie zrobić jutro. Możemy poprawić samochód i jeśli ułożymy kilka spraw, to powinniśmy być w lepszej formie - powiedział.

Zmienne warunki wydają się być jedną z opcji, które mogłyby pomóc Ferrari w znalezieniu się przed reprezentantami Mercedesa. O ile w niedzielę nie ma na to większych szans, to w sobotę do południa możliwe są opady deszczu.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE