Menu

Felipe Massa z najlepszym czasem w deszczowym trzecim treningu przed GP Włoch

Felipe Massa

Jedynie siedmiu kierowców zdołało zanotować czas jednego okrążenia w trakcie trzeciej sesji treningowej na torze Monza. Najlepsze rezultaty należały do reprezentantów Williamsa.

Start trzeciej sesji treningowej został opóźniony o czterdzieści cztery minuty. Powodem tego był rzęsisty deszcz padający na torze Monza i skutecznie uniemożliwiający kierowcom bezpiecznie pokonywanie kolejnych okrążeń.

W tym czasie samochód bezpieczeństwa dwukrotnie pokonał pętlę toru Monza, aby sprawdzić jego stan. Za pierwszym razem uznano, że warunki są zbyt trudne, lecz w trakcie drugiego z nich zdecydowano, że kierowcy mogą opuścić aleję serwisową.

Zawodnicy mieli do swojej dyspozycji szesnaście minut na torze Monza. Jako pierwsi swoje garaże opuścili reprezentanci ekipy Red Bull Racing. Wkrótce dołączyli do nich kolejni kierowcy. Oczywiście wszyscy byli wyposażeni z opony przeznaczone do jazdy po mokrym asfalcie.

Carlos Sainz jako pierwszy zanotował czas jednego okrążenia - 1:42,973. Hiszpan po chwili poprawił swój wynik o niecałych półtorej sekundy. Minimalnie szybciej od niego pojechał Nico Hulkenberg.

Dwie minuty przed końcem trzeciej sesji treningowej na czele uplasowali się obaj kierowcy zespołu Williams. Felipe Massa był szybszy od Lance Strolla o 0,228 sekundy. Ich wyników nie zdołał nikt poprawić.

Image © Williams F1 FB / Glenn Dunbar/LAT

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE