Menu

Todt gotowy pomóc Hondzie w pozostaniu w Formule 1

Jean Todt

Prezes FIA potwierdził, że może zaangażować się w zapewnienie przyszłości japońskiego producenta w tym sporcie.

Wiele wskazuje, że najgorszy scenariusz dla Hondy może faktycznie się spełnić. Coraz bardziej prawdopodobnym staje się to, że McLaren może zerwać współpracę z japońskim producentem i zamiast tego zaopatrzyć się w jednostki napędowe Renault.

Toro Rosso wbrew wcześniejszym doniesieniom najprawdopodobniej nie zerwało rozmów z Hondą, lecz gdyby jednak zakończyły się one niepowodzeniem, to japoński producent zostałby wypchnięty z Formuły 1.

Taki przebieg spraw zupełnie nie jest na rękę ani FIA, ani posiadającym prawa komercyjne do sportu - Liberty Media. Dlatego też Jean Todt zapewnił, że jest w kontakcie z Hondą.

Tak, rozmawiamy. Mam nadzieję, że nie odejdą. Po pierwsze, z tego co rozumiem, to żaden producent nie może dostarczać swoich jednostek napędowych więcej niż trzem zespołom. Jeśli pomnożysz trzy przez trzy, to otrzymujesz dziewięć. Z tego wynika, że kończymy z jednym zespołem bez silnika, czego nie chcemy. Przygotowaliśmy przepisy, aby tego uniknąć i wyjaśnić sprawę przed czerwcem. Teraz mamy zespół, który posiada kontrakt, więc zobaczymy. Nie chcę komentować faktów, które nie są w tym momencie jasne - powiedział Jean Todt.

Jeśli przyjdzie na to czas, z radością się do tego odniosę i jeżeli będę mógł uczestniczyć w tym, aby pomóc upewnić się, że każdy może tutaj pozostać, to zrobię wszystko, co w mojej mocy.

Image © FIA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE