Menu

Esteban Ocon: Chcę stanąć na podium!

Esteban Ocon

Francuz wystartuje do wyścigu o GP Włoch na torze Monza z trzeciego pola startowego i jak sam zapowiada nie zamierza na tym poprzestać.

Esteban Ocon prezentował naprawdę dobrą formę w takcie trzeciej części sesji kwalifikacyjnej. Regularnie notował czołowe wyniki, a ostatecznie wywalczył piąty czas. Dzięki karom przesunięcia na starcie dla Maxa Verstappena i Daniela Ricciardo, Francuz wystartuje do GP Włoch z trzeciego pola startowego.

To niesamowite. Zespół właśnie na to zasługiwał, ponieważ pracują bardzo ciężko nad każdym aspektem. Dlatego też sięgnięcie po trzecią pozycję startową jest czymś niewiarygodnym. Samochód był świetny, perfekcyjny balans i za sprawę tego mogłem jechać na limicie. Teraz utrzymanie tego trzeciego miejsca jest moim celem. Chcę mojego podium! - podsumował kierowca Force India.

Dostosowywałem samochód w zależności od warunków, ale na suchej nawierzchni będzie działał tak samo jak podczas piątkowych sesji treningowych. Start z takiej pozycji jest dużą okazją, musimy zachować spokój i to osiągnąć.

Dotychczas najwyższą pozycją startową 20-latka była siódma wywalczona podczas GP Wielkiej Brytanii i Azerbejdżanu. Przyznał, że jazda po mokrej nawierzchni niezwykle mu się podobała.

Dorastałem w deszczu i świetnie jest zobaczyć, że również w samochodzie Formuły 1 mogę z tego korzystać. Zespół włożył wiele wysiłku w to, aby uzyskać takie rezultaty. Zamierzam ich mocno uścisnąć w tym momencie. - przyznał uradowany Francuz.

Esteban Ocon w swojej karierze jeszcze nie miał okazji znaleźć się na podium, a najwyższa pozycja, na której minął linię mety to piąta w tegorocznej Grand Prix Hiszpanii.

Image © Sahara Force India F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE