Menu

Marchionne: Ferrari było żenujące na Monzy

Monza

Jak to zwykle bywa podczas domowej rundy, w garażu ekipy z Maranello zagościły najważniejsze osobistości takie jak między innymi Piero Ferrari. Przełknięcie goryczy porażki w takim miejscu było bolesne, co potwierdza dyrektor generalny grupy FIAT-Chrysler.

Na torze Monza zwanym nie przez przypadek świątynią prędkości, ponieważ to tutaj uzyskiwane są najwyższe średnie prędkości na jednym okrążeniu. W tym sezonie nadal jednostka napędowa Mercedesa ma pewną przewagę pod względem mocy nad Ferrari, co miało swoje bezpośrednie odzwierciedlenie w wynikach wyścigu o GP Włoch.

Sebastian Vettel i Kimi Raikkonen nie mieli szansy, aby w jakikolwiek sposób przeszkodzić swoim konkurentom w sięgnięciu po trzeci w tym sezonie dublet.

Jeśli spojrzeć na różnicę dzielącą Mercedesa i Ferrari, to było żenujące. Nasz cel jednak się nie zmienił. To, co zobaczyli Tifosi, nie było prawdziwym Ferrari. Coś poszło nie tak - powiedział Sergio Marchionne.

Ostatni mistrzowski tytuł dla Ferrari wywalczył Kimi Raikkonen w 2007 roku, czyli dokładnie dziesięć lat temu. Od tego czasu ekipa z Maranello zaliczyła zdecydowany spadek formy, a to przecież najbardziej utytułowany zespół, który jako jedyny z obecnej stawki startował w mistrzostwach świata Formuły 1 nieprzerwalnie od ich samego początku.

Tak, uważam, że w Singapurze powinno nas czekać łatwe zwycięstwo. To jednak nie zmienia faktu, że jeszcze tydzień temu byliśmy bardzo bliscy zwycięstwa i być może mieliśmy najlepszy samochód. Potem jednak coś się stało. Po raz pierwszy w tym sezonie byliśmy poniżej naszych oczekiwań, więc mamy pracę do wykonania. Monza to Monza, ale szczęśliwie droga do tytułu mistrzowskiego jest jeszcze długa. To, żeby inni byli sekundę przed nami jest niemożliwe. To nie jest Ferrari! - przyznał w mocnych słowach dyrektor generalny Ferrari.

Fernando Alonso w 2010 roku zwyciężył na torze Monza i odtąd żadnemu z kierowców Ferrari sztuka stanięcia na najwyższym stopniu podium przed licznie zgromadzoną grupą fanów ekipy z Maranello się nie udała.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE