Menu

Już przed GP Singapuru poznamy skład kierowców Renault na sezon 2018?

Renault

Alain Prost ambasador francuskiego koncernu w jednym z wywiadów telewizyjnych podczas GP Włoch zdradził, że ekipa z Enstone planuje rozstrzygnąć kwestię składu kierowców na przyszły sezon już w trakcie najbliższych dwóch tygodni.

Pomimo pewnego przebłysku w Belgii Jolyon Palmer nie prezentuje postawy, dzięki której mógłby zapewnić sobie miejsce w zespole Renault na kolejny sezon. Wśród listy potencjalnych kandydatów mogących go zastąpić znajduje się wielu kierowców, a jednym z nich jest Fernando Alonso.

Jednak możliwość zatrudnienia dwukrotnego mistrza świata zdążył już wykluczyć szef ekipy z Enstone Cyril Abiteboul. Podobnego zdania jest również Alain Prost.

Nie możemy zaoferować Fernando auta dającego szanse na zwycięstwa, a to byłoby trudne dla kierowcy tego kalibru. Bardzo dobrze byłoby mieć go w składzie kierowców, ponieważ chcemy wygrywać. Fernando wie, że nie możemy mu zaoferować mistrzowskiego samochodu na sezon 2018, ale nie widzę powodu, dla którego miałby odejść z Formuły 1 na koniec tego sezonu - powiedział cytowany przez magazyn Times oraz hiszpańską telewizję Movistar.

Dla nas najważniejszym kandydatem do zajęcia miejsca u boku Nico Hulkenberga w sezonie 2018 jest Robert Kubica. Polak po raz pierwszy od czasu wypadku pojawił się w padoku Formuły 1 w miniony weekend na torze Monza, lecz według doniesień medialnych zakulisowo odbywające się zmiany dostawców jednostek napędowych spowodują, że Carlos Sainz miałby zasilić skład zespołu Renault.

On wykonał dobrze swoją pracę. Szczególnie zaskakujące były testy w Walencji. Mamy kilku kierowców, których rozważamy na przyszłość. Chcemy to rozwiązać już przed GP Singapuru - przyznał Alain Prost.

Image © Renault Sport F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE