Menu

Porsche potwierdza zainteresowanie dołączeniem do Formuły 1

Porsche

Szef do spraw finansów powiedział, że producent ze Stuttgartu na poważnie rozważa powrót do sportu, jako dostawca jednostek napędowych od sezonu 2021.

Trwają wstępne rozmowy zainicjowane przez posiadaczy praw komercyjnych do Formuły 1 - Liberty Media na temat nowych silników, które zadebiutować mają w 2021 roku. Po raz pierwszy w historii zdecydowano się na przeprowadzenie tak szerokich konsultacji, do których zaproszono nie tylko producentów aktualnie angażujących się w sport, lecz również wielu innych znaczących graczy na rynku motoryzacyjnym.

Lutz Meschke, który pełni rolę zastępcy przewodniczącego zarządu oraz członka zarządu działów finansów i IT spotkał się z Rossem Brawnem, a także pozostałymi szefami F1 podczas GP Włoch. Jak można się domyślić jednym z głównych tematów omawianych przez nich była możliwość powrotu Porsche do Formuły 1.

F1 może być jednym z właściwszych miejsc. Jak wiecie Formuła E jest teraz dla nas bardzo ważna, a F1 zawsze jest dobrym tematem do przemyślenia. Myślę, że jesteśmy w trakcie dobrych rozmów przed wprowadzeniem nowej formuły silnikowej - powiedział Meschke cytowany przez Motorsport.com.

Oczywiście, że tak. Musimy ciąć koszty w F1 i to jest dobra droga, aby osiągnąć ten cel. Dyskusje dotyczą bycia dostawcą - odpowiedział, zapytany o to, czy obecne plany wprowadzenia silników V6 twin-turbo zachęcą Porsche.

Producent ze Stuttgartu znajduje się poza Formułą 1 od czasu zupełnie nieudanej współpracy z zespołem Footwork w 1991 roku. Należy jednak odnotować, że organizuje puchar Porsche Supercup, którego wyścigi towarzyszą europejskim rundom F1.

Porsche w sezonie 2014 zadebiutowało w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC) w klasie LMP1, lecz wraz z końcem bieżącego roku wycofuje się z tego projektu. Zamiast tego od sezonu 2019/2020 uczestniczyć będzie w zawodach elektrycznych aut tworzących cykl Formuły E.

Image © Porsche AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE