Menu

Charlie Whiting: Dłuższy układ toru w Buenos Aires mógłby powrócić do F1

Autodromo Buenos Aires

Czy istnieje realna szansa aby Argentyna powróciła do kalendarza Formuły 1? Okazuje się, że tak - zdaniem Charliego Whitinga. Dyrektor wyścigowy FIA ujawnił, że organizatorzy planują renowację toru Grand Prix w Buenos Aires.

Nie są to jedynie słowa, ponieważ Whiting był obecny latem na tamtejszym torze aby ocenić czy wymagane są zmiany, które dostosują obiekt do standardów F1.

Dobrze rozejrzałem się po torze, napisałem obszerny raport na temat tego, co trzeba zrobić. Oczywiście teraz wszystko zależy od promotorów i ich potencjału, czy będą w ogóle w stanie to zrobić - powiedział Charlie Whiting w rozmowie z Canal F1 Latam.

Przypomnijmy, Formuła 1 po raz ostatni gościła w Argentynie w 1998 roku. Wówczas dystans toru wynosił 4.2km. Od tego czasu minęło prawie 20 lat i zdaniem Whitinga zmiany z pewnością będą wymagane po tak długiej przerwie.

Jak można się było spodziewać, tor, który nie był obecny w F1 20 lat, będzie wymagał kilku zmian. Jednak nie będzie to nic wielkiego. Należy się spodziewać nowej nawierzchni, ścian i tego typu rzeczy - tłumaczył Whiting.

Jednak myślę, że tor byłby tym bardziej interesujący, gdyby zdecydowano się korzystać po części ze starego, bardzo długiego układu. Uważam, że byłby to wspaniały tor dla F1, gdyby się udało. Zgodnie z planem lub jego propozycją, dojdzie do utworzenia znacznie szybszego toru niż miało to miejsce pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Jestem pewien, że mogliby liczyć na wyścig w 2019 roku.

Image © Google

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE