Menu

Force India zamierza utrzymać aktualny skład kierowców

Esteban Ocon przed Sergio Perezem

Zespół Force India chciałby utrzymać aktualny skład kierowców na przyszły sezon, co potwierdził zastępca szefa zespołu, Bob Fernley.

Zrobimy co w naszej mocy aby zatrzymać obu kierowców - powiedział w rozmowie ze Speed Week.

Jesteśmy w dogodnym miejscu, ponieważ posiadamy duet kierowców, który jest tak dobry jak w przypadku trzech czołowych ekip. Potrzebujemy ich, jeśli chcemy utrzymać nasze czwarte miejsce w mistrzostwach 2017.

Force India musi jednak uważać, ponieważ zarówno Sergio Perez, jak i Esteban Ocon znajdują się w kręgu zainteresowań innych ekip.

Tak, jest popyt na naszych kierowców - mówił Fernley. Nie są przeciętnymi kierowcami, ale na nasze szczęście, Esteban jest z nami na trzy lata.

Nie odnoszę wrażenia, że chciałby pójść gdzieś indziej. Nie zapomniał, że daliśmy mu szansę, której nie chcieli dać mu inni, włączając w to Renault.

Niewiadoma pozostaje w przypadku Sergio Pereza, ale nie należy zapominać, że aktualna forma zespołu Force India jest naprawdę dobra.

Zawsze jest dla niego jakaś alternatywa, ale sądzę, że Checo jest z nami szczęśliwy. Wie, że jesteśmy w stanie zaoferować mu najbardziej konkurencyjny samochód środka stawki.

Image © Force India F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE