Menu

Renault wdroży specjalny plan w Singapurze aby usprawnić niezawodność silników

Cyril Abiteboul / szef Renault Sport F1

Renault już w Singapurze zamierza wdrożyć plan, który pomoże im usprawnić niezawodność jednostek napędowych.

Wiele awarii silnika dotknęło w tym roku zespół Red Bull Racing, co spotkało się z dużą krytyką ze strony Christiana Hornera, zwłaszcza po problemach Maxa Verstappena z czujnikiem na torze Spa.

Renault szybko podjęło się próby rozwiązania problemu i już na Monzy został on zażegnany. Jednak w Singapurze Renault zamierza wprowadzić dodatkowy personel, który będzie się zajmował rozwiązaniem problemów z niezawodnością, specjalnie dla zespołu Red Bull Racing.

Pierwszym typem rekacji na incydent Maxa, podobnie jak w przypadku każdego innego kierowcy, było zastosowanie środka przeciwdziałającego - przyznał Cyril Abiteboul, szef Renault Sport F1, w rozmowie z Motorsport.com.

Ostatnim z nich było domyślne ustawienie czujników, którymi dysponowaliśmy na Spa. Dzięki temu uzyskaliśmy lepszą procedurę, która jest lepiej dokumentowana niż to, co było wcześniej.

Jeśli chodzi o wprowadzenie części, byliśmy bardziej niż lojalni wobec Red Bulla, ponieważ skoncentrowaliśmy się na przygotowaniu najlepszych części dla nich - nawet kosztem Renault. Czujemy, że mamy ten obowiązek wobec RBR i Maxa.

I ostatnia rzecz, jeśli chodzi o ludzi - dodaliśmy więcej zasobów. Nie doszło do tego jeszcze, ale nastąpi od Singapuru, kiedy pojawi się ktoś zupełnie skupiony na nich [Red Bullu], a także wprowadzimy kogoś innego dbającego o niezawodność i działania.

Reagujemy. Jestem dumny z tego w jaki sposób uporaliśmy się z tą sytuacją.

Image © Renault Sport F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE