Menu

Yusuke Hasegawa: Wskaźnik rozwoju Hondy jest ‘zachęcający’

Fernando Alonso / McLaren-Honda / Tor Monza

Yusuke Hasegawa, szef projektu Hondy w F1, uważa, że wskaźnik rozwoju, odkąd pojawiła się trzecia specyfikacja jednostki napędowej, jest bardzo zachęcający.

W Austrii japoński producent wprowadził nową specyfikację silnika spalinowego i regularnie kontynuował aktualizacje, mając na celu sfinalizowanie czterech specyfikacji jednostki napędowej. Na Monzy pojawiła się tzw. specyfikacja 3.7.

Od Austrii, w momencie wprowadzenia specyfikacji trzeciej, nasz rozwój przyspieszył i tempo rozwoju jest bardzo dobre - przyznał Hasegawa. Wraz z każdą aktualizacją pojawiał się zysk w osiągach, co jest zachęcające.

Hasegawa zaznaczył, że do aktualnej poprawy przyczyniły się także zmiany z początku roku, dzięki którym japoński producent miał wyjść z tarapatów po słabej pierwszej części sezonu.

Na początku sezonu, w lutym lub marcu, zmieniliśmy naszą organizację i przywitaliśmy nowych członków z produkcji masowej i innych obszarów. Sądzę, że nowa organizacja działa właściwie i wydajniej.

Wspomniane postępy zostały potwierdzone także przez Erica Boullier, dyrektora wyścigowego zespołu McLaren.

Bierzemy każdy dodatkowy koń mechaniczny, tak długo dopóki tam jest. Jak powiedział Hasegawa [w sobotę na Monzy], według danych pojawiła się poprawa, więc cieszymy się.

Honda nie zamierza rezygnować z agresywnego rozwoju jednostek napędowych, nawet mimo niepewnej przyszłości z zespołem McLaren. Istnieje możliwość nawiązania nowej współpracy z Toro Rosso, lecz według doniesień, wszystkie informacje powinny ujrzeć światło dzienne przed GP Singapuru.

Z wykorzystaniem materiałów: racer.com Image © McLaren F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE