Menu

Antonio Giovinazzi wystąpi w pierwszym treningu przed GP Singapuru

Antonio Giovinazzi

23-latek pierwotnie miał wziąć udział w piątkowej sesji treningowej przed własną publicznością na torze Monza, lecz ze względu na warunki pogodowe postanowiono udostępnić mu samochód F1 w Singapurze, a nie we Włoszech.

Prognozy zapowiadały deszcz na pierwszą sesję treningową przed GP Włoch, a jak wiadomo przy mokrej nawierzchni, szczególnie młodzi kierowcy mieliby ograniczoną możliwość jazdy autem Formuły 1. Dlatego też zespół Haas zdecydował się zmienić plany i umożliwić na udział w trzeciej już w tym sezonie sesji treningowej Antonio Giovinazziemu dopiero podczas GP Singapuru.

Włoch dotychczas wziął udział w pierwszym treningu przed GP Wielkiej Brytanii oraz Węgier, a przed nim jeszcze występ w sesjach w Singapurze, Malezji, Meksyku, Brazylii i Abu Dhabi.

Antonio Giovinazzi zadebiutował w F1 w inaugurującej sezon 2017 GP Australii, zastępując kontuzjowanego Pascala Wehrleina w Sauberze. W swoim pierwszym starcie w karierze zajął 12 miejsce, które jak na możliwości ekipy z Hinwil jest całkiem niezłe. Mniej spektakularny był dla niego występ w Chinach, gdzie nie ukończył wyścigu.

Od GP Bahrajnu Niemiec wrócił do kokpitu samochodu Saubera. Włoch natomiast powrócił do roli trzeciego kierowcy Ferrari. Ekipa z Maranello w porozumieniu z Haasem dała mu możliwość uczestnictwa w siedmiu piątkowych sesjach treningowych sezonu 2017.

Image © Haas F1 Team/ LAT Photographic

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE