Menu

Sauber planuje zatrudnić stu nowych pracowników

Frederic Vasseur

Szef zespołu Frederic Vasseur zdradził, że jednym z procesów restrukturyzacji ekipy z Hinwil będzie zwiększenie siły roboczej o jedną czwartą.

Zespół Sauber w sezonie 2017 jest zdecydowanie najsłabszy w całej stawce. Przyczyna takiego stanu rzeczy leży w wielu błędnych decyzjach podejmowanych przez poprzedniego szefa tej ekipy, którym była Monisha Kaltenborn. To ona między innymi stoi za tym, że obecnie szwajcarska stajnia ma do dyspozycji zupełnie niekonkurencyjne silniki Ferrari z rocznym przebiegiem.

Nowy szef ekipy z Hinwil wdraża w życie swój program, który umożliwi jej powrót do środka stawki Formuły 1. Jedną z pierwszych jego decyzji było wycofanie się ze współpracy z Hondą od sezonu 2018 i otrzymywanie jednostek napędowych w aktualnej specyfikacji od Ferrari.

Obecnie w Sauberze pracuje około 320 osób. Jest to najmniejsza liczba spośród wszystkich zespołów startujących w Formule 1. Vasseur ma nadzieję na to, że 100 nowych pracowników zasili wszystkie działy, a w szczególności aerodynamikę.

Ta liczba jest zbyt mała. Musimy ją zwiększyć i to we wszystkich działach, a przede wszystkim w tym, który zajmuje się aerodynamiką. Celem będzie mniej więcej 400 - powiedział szef zespołu Sauber.

Gdy dołączyłem w zeszłym roku do Renault, było nas 470, a gdy odszedłem, to liczba ta wzrosła do 600. Musimy ustawić pracowników w dobrych miejscach i stanowiskach. Oczywiście zwiększając ich liczbę należy zwiększyć budżet, ale nie jest to dla nas najtrudniejszą sprawą (..). Najgorszą rzeczą, którą mógłbyś teraz zrobić byłoby myślenie tylko i wyłącznie o zrobieniu odpowiedniej liczby. Lepiej zostać przy 320 niż robić coś takiego.

Sauber jest jednym z trzech zespołów, które mają swoją fabrykę poza Wielką Brytanią. Jest to pewnego rodzaju utrudnieniem przy zatrudnianiu nowego personelu, ponieważ nie wszyscy aktualni pracownicy innych ekip będą chcieli przeprowadzać się do Szwajcarii.

Image © Sauber Motorsport AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE