Menu

Zespół McLaren kończy współpracę z Hondą

Fernando Alonso / McLaren-Honda

Zespół McLaren zakończył współpracę z Hondą. Brytyjski zespół od sezonu 2018 będzie korzystał z jednostek napędowych Renault - ujawnił serwis Autosport.

Źródła, które były blisko zawieranej transakcji, ujawniły serwisowi Autosport, że McLaren zgodził się na trzyletni kontrakt z Renault, czyli do 2020 roku, kiedy to zakończy się aktualny cykl przepisów silnikowych.

W Renault zwolniło się miejsce dla kolejnego klienckiego zespołu, ponieważ Toro Rosso ma przenieść się z francuskich silników na jednostki Hondy - co również zostało podpisane.

Dzięki nowej umowie zespołu McLaren Fernando Alonso prawdopodobnie zostanie w ekipie i przedłuży swój kontrakt, który wygasa pod koniec 2017r.

Według Autosportu Renault zgodziło się przejąć Carlosa Sainza, który obecnie reprezentuje Toro Rosso. Mówiono, że hiszpański kierowca mógłby przejść do nowego zespołu pod koniec tego sezonu, lecz prawdodpobnie Toro Rosso będzie chciało zatrzymać go do końca tego roku aby zwiększyć swoje szanse w klasyfikacji konstruktorów.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE