Menu

Valtteri Bottas pozostaje w Mercedesie na sezon 2018

Valtteri Bottas

Ekipa z Brackley oficjalnie ogłosiła, że 28-latek pozostanie jej reprezentantem także w przyszłym sezonie.

Valtteri Bottas zajął miejsce, które nominalnie miało należeć do Nico Rosberga. Niemiec jednak tydzień po zdobyciu swojego pierwszego tytułu mistrzowskiego w sezonie 2016 postanowił zakończyć karierę. Ten ruch kompletnie zaskoczył zespół Mercedesa.

Fin na przestrzeni sezonu 2017 stał się świetnym uzupełnieniem dla Lewisa Hamiltona i w związku z tym nie było powodu, dla którego umowa z nim miałaby nie zostać przedłużona.

Zapewniliśmy Valtteriemu duże wyzwanie w tym roku: dołączenie do zespołu w ostatniej chwili, awans do przodu stawki oraz stawienie czoła partnerowi z ekipy, będącego najlepszym kierowcą. Mając to w pamięci, trzeba przyznać, że jego wyniki są jeszcze bardziej zaskakujące. Były wzloty i upadki, więcej tych pierwszych, jak na przykład zwycięstwa w Rosji i Austrii. Ogólny balans jego osiągów i tendencji zwyżkowej sprawiły, że nie musieliśmy nawet zastanawiać się nad tym, aby przedłużyć z nim kontrakt na sezon 2018 (..). Chemia i dynamika pomiędzy Lewisem i Valtterim działa dobrze, pozwalając nam na walkę z rywalami - powiedział Toto Wolff.

Jestem zaszczycony i dumny z tego, że będę kontynuował pracę z Mercedesem w sezonie 2018. Wspólnie będziemy działali tak, aby czynić ciągły proces, z dnia na dzień. Od momentu, gdy dołączyłem tutaj w styczniu cieszyłem się z każdego dnia pracy tutaj. Jako kierowca mogłem nauczyć się i dokonać rozwoju. Zdołałem już wypracować sobie kilka naprawdę dobrych wspomnień w tym sezonie, z całą pewnością ich nie zapomnę. Współpraca z Lewisem również była bardzo dobra. Jestem zadowolony z szacunku, jakim się darzymy - przyznał Valtteri Bottas.

Mercedes zawierając roczną umowę z Valtterim Bottasem, zostawił sobie furtkę na możliwość podpisania kontraktu z innym kierowcą w sezonie 2019. Wówczas kończą się umowy takich kierowców jak między innymi Daniel Ricciardo.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE