Menu

Pirelli nominowało mieszanki opon na początek sezonu 2018

Pirelli

Dwa tygodnie temu zakończył się sezon 2017 Formuły 1, a pomimo tego zgodnie z przepisami oficjalny dostawca ogumienia zaprezentował mieszanki, które kierowcy będą mieli do dyspozycji podczas GP Australii, Bahrajnu i Chin w przyszłym roku.

W sezonie 2018 Pirelli produkować będzie aż siedem różnych mieszanek opon. Do dotychczasowych twardej, pośredniej, miękkiej, super miękkiej oraz ultra miękkiej dodano ogumienie super twarde i hiper miękkie.

Ze względu na to, że wszystkie mieszanki w bieżącym roku były zbyt twarde, każda z nich będzie o jeden stopień miękksza, co według zamysłu Pirelli ma prowadzić do strategii dwóch pit stopów podczas przyszłorocznych wyścigów.

Kierowcy mieli możliwość zapoznania się z nowym ogumieniem włoskiego dostawcy podczas testów posezonowych na torze Yas Marina w Abu Zabi. Ogólne odczucia były pozytywne. Lewis Hamilton nawet przyznał, że mieszanka hiper miękka jest najlepszą dotychczas przygotowaną przez Pirelli.

Podczas GP Australii zawodnicy będą mieli do dyspozycji opony miękkie, super miękkie oraz ultra miękkie. Na torze Sakhir w Bahrajnie kierowcy skorzystają z mieszanek pośrednich, miękkich i super miękkich. Natomiast w trakcie GP Chin zostaną im udostępnione komplety ogumienia pośredniego, miękkiego i ultra miękkiego.

Pirelli
Image © Pirelli

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE