Menu

Lewis Hamilton liczy na walkę o tytuł z Fernando Alonso w sezonie 2018

Lewis Hamilton

Aktualny mistrz świata F1 ma nadzieję na to, że w przyszłym sezonie dzięki jednostce napędowej Renault, czeka go niesamowita walka z Fernando Alonso.

Brytyjczyk reprezentował barwy McLarena w latach 2007 – 2012 nim dołączył do stajni z Brackley, w której zdobył już trzy tytuły mistrz świata. Swój debiutancki sezon rozpoczął u boku Fernando Alonso. Był to pamiętny rok, ponieważ relacje Lewisa Hamiltona z Hiszpanem były burzliwe zarówno na torze, jak i poza nim. Od tamtej pory ci dwaj kierowcy nigdy więcej nie trafili do tego samego zespołu, a ich relacje uległy znacznej poprawie.

Kierowca Mercedesa stoczył podczas tego sezonu epicką walkę z Alonso podczas Grand Prix Meksyku, o czym wspominał już kilkukrotnie.

Miałem niesamowitą walkę z Fernando! Właśnie takich starć chcę mieć więcej, ale na równych warunkach z takim samym bolidem – oznajmił Brytyjczyk.

Byłem związany z McLarenem przez blisko trzynaście lat. Od kiedy odszedłem z zespołu zawsze patrzę po kwalifikacjach, gdzie jest Alonso, gdzie jest McLaren. Oceniam ich postęp. McLaren jest i zawsze będzie w moim sercu. Naprawdę, chcę by przyszły rok był dla nich konkurencyjny. Liczę, że będą z nami walczyć, ponieważ ten zespół zasługuje na to, by być na czele. Mam nadzieję, że zobaczymy Fernando Alonso, który walczy o mistrzostwo świata!

Chociaż nowym szefem brytyjskiego zespołu został Zak Brown, Lewis Hamilton powiedział, że zawsze będzie kojarzył ekipę tylko z czasami Rona Dennisa.

To fantastyczny zespół o niesamowitej historii. Jestem niesamowicie z niego dumny. Nie ma dla mnie znaczenia nazwisko szefa, ponieważ w moim sercu McLaren to zawsze drużyna Rona - zakończył.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE