Menu

Prezentacje aut Formuły 1 na sezon 2018 (Akt.1)

Mercedes

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, zespół Ferrari jako pierwszy podał datę prezentacji swojej maszyny na sezon 2018 Formuły 1. Wygląd nowego samochodu przygotowanego przez inżynierów z Maranello poznamy 22 lutego - na cztery dni przed startem testów przedsezonowych. W aktualizowanym na bieżąco artykule znajdować się będą informacje na temat kolejnych tegorocznych maszyn, które ujrzą światło dzienne.

Zespół Ferrari stoczył w 2017 roku batalię o mistrzowski tytuł i zanotował znaczący postęp jakościowy. Jednocześnie też pokazał, że walka na równi z Mercedesem jest możliwa. Czy przyszłoroczna kampania będzie drugą szansą na pierwszą od jedenastu lat koronę mistrzowską? Sergio Marchionne podczas spotkania świątecznego potwierdził mistrzowskie aspiracje Ferrari.

Ekipa z Maranello pokaże światu swój samochód w czwartek 22 lutego za pośrednictwem internetu. Później, w poniedziałek przed startem testów przedsezonowych podczas tak zwanego dnia filmowego, nowa maszyna na torze Circiut de Barcelona-Catalunya zostanie uruchomiona po raz pierwszy.

AKTUALIZACJA 1: McLaren, Toro Rosso i Mercedes

Zespół McLaren pokaże światu swój nowy samochód, który będzie napędzany silnikiem Renault, na trzy dni pzed startem oficjalnej sesji testów przedsezonowych. Celem ekipy z Woking na sezon 2018 jest powrót do czołówki. Szczegóły dotyczące miejsca prezentacji auta nie zostały przedstawione.

Toro Rosso przyzwyczaiło nas do krótkich, mniej ceremonialnych prezentacji i nie inaczej będzie w sezonie 2018. Nowa maszyna ekipy z Faenzy zostanie pokazana po raz pierwszy wieczorem, przed rozpoczęciem testów przedsezonowych na torze Circiut de Barcelona-Catalunya. Dla juniorskiego zespołu Red Bulla będzie to pierwszy sezon z jednostkami napędowymi Hondy.

Mercedes zaprezentuje swój samochód 22 lutego, czyli dokładnie tego samego dnia, co Ferrari. Podobnie jak przed rokiem auto zaprojektowane przez inżynierów z Brackley zostanie uruchomione po raz pierwszy na torze Silverstone, a później z jego wyglądem będą mogli zapoznać się zgromadzeni na miejscu dziennikarze.

L.P. Zespół Miejsce Data
1. Ferrari Online 22.02.2018
2. Mercedes Silverstone 22.02.2018
3. McLaren brak danych 23.02.2018
4. Toro Rosso Circuit de Barcelona-Catalunya 25.02.2018
5. - - -
6. - - -
7. - - -
8. - - -
9. - - -
10. - - -
Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE