Menu

Nelson Piquet: Alonso jest twórcą własnych problemów

Fernando Alonso / McLaren

Nelson Piquet twierdzi, że to Fernando Alonso, a nie zespoły, w których startował, ponosi winę za brak sukcesów w ciągu ostatniej dekady.

Brazylijski trzykrotny mistrz świata F1, Nelson Piquet od czasów przejścia na emeryturę zawsze, gdy nadarzy się okazja, wygłasza swoje poglądy. Triumfator sezonów 1981, 1983 i 1987 był w latach osiemdziesiątych znany nie tylko za sprawą swoich zwycięstw, lecz również za głośne i kontrowersyjne wypowiedzi, w których często krytykował innych kierowców.

Niedawno, podczas wywiadu w brazylijskiej telewizji przedstawił swoją krytyczną ocenę w stosunku do Fernando Alonso, który został najmłodszym podwójnym mistrzem świata do roku 2006. Obecnie, Hiszpan wciąż walczy o wymarzony trzeci tytuł mistrza świata F1.

On zawsze chce mieć wszystko, co najlepsze! – zaczął Brazylijczyk.

Fernando Alonso miał szansę wygrać nawet pięć mistrzostw świata, lecz rzeczywistość jest taka, że zawsze są problemy, gdziekolwiek on się pojawi..

Z jednej strony jest fantastycznym kierowcą, ale z drugiej strony generuje wiele problemów i ostatecznie wszyscy opuszczają stanowiska pracy. Jego praca w zespole jest źle ukierunkowana politycznie. Kiedy przybywasz do ekipy, najpierw musisz być cierpliwy i starać się pracować razem, by później wygrywać.

65-letni Piquet został również poproszony o porównanie Alonso z nowym czterokrotnym mistrzem świata, Lewisem Hamiltonem.

Nie sądzę, że Alonso jest lepszy, myślę, że są na tym samym poziomie - dodał.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE