Menu

Inżynier wyścigowy Kimiego Raikkonena odszedł z zespołu Ferrari

Kimi Raikkonen / Scuderia Ferrari

David Greenwood, inżynier wyścigowy Kimiego Raikkonena, opuścił zespół Scuderia Ferrari, przed rozpoczęciem sezonu 2018 Formuły 1.

Brytyjczyk dołączył do ekipy z Maranello w 2015 roku, po pełnieniu obowiązków głównego inżyniera w zespole Marussia i ostatnie trzy sezony spędził na pracy z Kimim Raikkonenem.

Greenwood opuścił Ferrari z powodów osobistych i wszystko wskazuje na to, że powróci do Wielkiej Brytanii, gdzie zaangażuje się w pracę z ekipą Manor w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Zespół Ferrari nie zdecydował, kto zastąpi Greenwooda na stanowisku inżyniera wyścigowego Kimiego Raikkonena, jednak decyzja jest oczekiwana w nadchodzących tygodniach.

Przetasowania w zespole Ferrari

Do niewielkich przetasowań dojdzie także na stanowisku szefa operacyjnego Ferrari, z którym pożegna się Diego Ioverno, który nie będzie obecny na torach w sezonie 2018, a zamiast tego będzie pracował w fabryce.

Ekipa z Maranello nie poinformowała jednak, czy Ioverno zostanie zastąpiony przez jednego człowieka, czy jego obowiązki zostaną podzielone na innych członków ekipy na torze.

Oczekuje się, że zmiana struktury w zespole zostanie zakończona przed pierwszą sesją testową na torze Barcelona-Catalunya, która rozpocznie się 26 lutego.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE