Menu

Ferrari może stracić prawo weta - Jean Todt

Sebastian Vettel / Scuderia Ferrari

Ferrari jako najdłuższej obecny i najbardziej utytułowany zespół w Formule 1 posiada moc zawetowania zmian wprowadzanych do sportu oraz przepisów (lecz w pewnych warunkach). Jean Todt, prezydent FIA, zastanawia się czy Ferrari nie powinno utracić tego przywileju.

Todt, jako były szef Scuderii, doskonale zdaje sobie sprawę, jakie możliwości daje to włoskiej stajni. Ferrari ostatni skorzystało z prawa weta w 2015 roku, blokując plan ograniczenia ceny silników dla klienckich zespołów.

Od dziesięcioleci Ferrari posiada tak zwane prawo weta - mówił Todt w Abu Zabi.

Będzie to tematem rzeczy do omówienia podczas odnawiana umowy.

Istnieją jednak obawy, że taka decyzja mogłaby mieć duży wpływ na ewentualne odejście Ferrari z Formuły 1. Todt zaznacza jednak, że nie chciałby dopuścić do sytuacji, w wyniki której sport upuścić miałby jakikolwiek producent.

Na pewno nie chcemy aby ktokolwiek odszedł. Oczywiście Ferrari jest jedną z kultowych marek. To firma, zespól, który występował w każdych mistrzostwach od samego początku trwania F1.

Dlatego nie chciałbym aby Ferrari odeszło i nie jestem pewien czy byłoby to dobrą rzeczą dla nich, ponieważ to wyjątkowa marka, która jest połączona pomiędzy samochodami wyścigowymi a drogowymi.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE