Menu

Sztuczne oświetlenie na torze Interlagos

Tor Interlagos w Brazylii

Zainteresowanie nocnymi wyścigami rośnie odkąd GP Singapuru dołączyło do kalendarza jako pierwszy wyścig F1 rozgrywany po zmroku.

W następnej kolejności Abu Zabi oraz Bahrajn zdecydowały się na pomysł organizacji wyścigu przy sztucznym oświetleniu. Rosja i Azerbejdżan również wykazują zainteresowanie.

Niemniej jednak zanim Baku czy Soczi zdecydują się na nocny wyścig, być może wyprzedzi ich Brazylia, ponieważ na Interlagos zamontowane zostały lampy oświetleniowe.

Jest to 21 wież, oddalonych o 200 metrów jedna od drugiej. Projekt daje na razie możliwość organizowania wyścigów przy sztucznym oświetleniu dla lokalnych kategorii samochodów, ponieważ jak widać na zdjęciach z toru Interlagos, pomiędzy lampami w niektórych miejscach znajdują się ciemniejsze obszary. Nie byłoby to wystarczającym oświetleniem dla samochodów F1.

Jest to pierwszy krok w kierunku nocnego Grand Prix, jednak problemem pozostaje czas europejski - wieczorny wyścig w Brazylii europejscy kibice mogliby śledzić w bardzo późnych godzinach nocnych.

Tor Interlagos w Brazylii
Image © Autódromo de Interlagos - José Carlos Pace

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE