Menu

Abiteboul: Sezon 2018 będzie ostatecznym testem dla Renault

Cyril Abiteboul

Dyrektor zarządzający Renault- Cyril Abiteboul uważa, że trzyletni plan zespołu musi ziścić się w 2018 roku.

W sezonie 2016 francuska ekipa powróciła do Formuły 1 po 6 latach przerwy, wykupując będącą w fatalnej kondycji finansowej stajnię Lotusa. Dokładnie wtedy powstał plan mający na celu stopniowy powrót Renault do czołówki.

Ostatnie 2 lata były czasem progresu dla francuskiego zespołu, jednak Abiteboul po nachodzącym sezonie oczekuje znacznie więcej.

Rok 2017 był czasem postępu. Z kolei na 2018 rok oczekuję kolejnego kroku na przód. Pod koniec sezonu chciałbym móc powiedzieć, że osiągnęliśmy maksymalny progres, a od teraz naszym celem będzie walka z czołowymi zespołami F1. Musimy zaakceptować też fakt, iż nie można być wszędzie najlepszym, ale należy pokazywać to, że jesteśmy mocni i zmierzamy we właściwym kierunku - powiedział.

Renault dwukrotnie jako fabryczny zespół święciło triumfy w klasyfikacji konstruktorów. Miało to miejsce w sezonach 2005 i 2006, wówczas zespół przygotował dla Fernando Alonso mistrzowskie konstrukcje R25 i R26.

Obecnie zespół mając w składzie Nico Hulkenberga oraz perspektywicznego Carlosa Sainza, dąży do powrotu do dni glorii i chwały, gdy walczyli o zwycięstwa i mistrzowskie tytuły.

Jednakże, sezon 2018 będzie dużym wyzwaniem dla Renault. W kuluarach mówi się, że to będzie o wiele trudniejsze zadanie niż powrót McLarena z silnikami Renault do czołówki po trzech sezonach kompletnie straconych na partnerstwie z Hondą.

Abiteboul uważa jednak, że będzie to dobry test dla francuskiej ekipy, ponieważ McLaren będzie dla niej pewnego rodzaju wyznacznikiem poziomu, na którym się znajduje.

To wielka odpowiedzialność, ale i wspaniała okazja, bo będziemy równać do tak legendarnego zespołu, jakim jest McLaren. Dzięki temu będziemy mieli porównanie odnośnie kierowców, ale przede wszystkim praca z profesjonalistami to dla nas zawsze najwyższa wartość - wyjaśnił Francuz.

Image © Renault Sport F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE