Menu

Force India i Sauber wycofują skargi złożone do Komisji Europejskiej

Bolid zespołu Force India przed bolidem zespołu Sauber podczas GP Bahrajnu

Zespoły Sauber oraz Force India zdecydowały się wycofać skargi złożone w UE. Obie ekipy kwestionowały zarządzanie Formułą 1 oraz podział dochodów, który w ich opinii jest niesprawiedliwy i niezgodny z prawem.

Skarga została złożona w 2015 roku zanim Formułę 1 przejęli nowi właściciele, którzy zaangażowali wszystkie zespoły w szczegółowe dyskusje dotyczące zarządzania sportem.

Ogromnie zachęcił nas dialog, który został wprowadzony po nominacji Chase'a Carey'a na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego oraz jego nowego zespołu zarządzającego - potwierdziły zespoły Force India i Sauber w oświadczeniu.

Ich podejście przyniosło sportowi nową kulturę i ilustruje chęć debatowania nad fundamentalnymi kwestiami, takimi jak dystrybucja pieniędzy z funduszu nagród, kontrola kosztów i przepisy dotyczące silników.

Jesteśmy zachęcani i uspokajani przez bezstronne i uczciwe podejście negocjacyjne nowego kierownictwa Formuły 1 wobec wszystkich zespołów i ich problemów.

Chociaż obawy dotyczące spełnienia wymagań są w pełni uzasadnione, uważamy, że to nowe podejście zapewnia niezbędny stopień pewności, a nasze obawy będą obiektywnie rozpatrywane. Wolimy rozwiązywać problemy, przed którymi stoi sport, poprzez dialog, a nie spór prawny.

Force India i Sauber, zachęcone procesem transformacji F1, zdecydowały się wycofać skargę ze skutkiem natychmiastowym.

Image © Force India F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE