Menu

Lewis Hamilton wskazał czterech najlepszych kierowców Formuły 1

Lewis Hamilton / Mercedes AMG Petronas

Czterokrotny mistrz świata z sezonów 2008, 2014, 2015 oraz 2017, Lewis Hamilton, ujawnił że wraz z Maxem Verstappenem, Fernando Alonso oraz Sebastianem Vettelem stanowi grono czterech najlepszych kierowców w Formule 1.

Brytyjczyk stoczył zacięty pojedynek z kierowcą Ferrari, Sebastianem Vettelem o tytuł mistrza świata sezonu 2017. Pomimo tego, że kierowca z Maranello przegrał w tej rywalizacji, Hamilton uważa go za jednego z najlepszych kierowców.

Drugim zawodnikiem, o którym wspomniał kierowca "srebrnych strzał" był Fernando Alonso. W 2007 roku byli partnerami zespołowymi w ekipie McLaren. Ich napięte relacje w tamtym okresie do dzisiaj są wielokrotnie wspominane. Hamilton wskazał również, że Max Verstappen stanowi dla niego poważne zagrożenie w walce.

Kierowca Mercedesa wierzy, że ekipa z Woking na silnikach Renault włączy się do walki o najwyższe miejsca dodając.

Jesteśmy czterema najlepszymi kierowcami i powinniśmy mieć szanse walczyć razem o tytuł w tym sezonie. Wówczas to będzie niesamowite!

33-latek zaznaczył jednak, że każdy z tych kierowców jest zupełnie inny.

Patrzysz na każdego z nich pod innym względem. Każdy ma różne cechy charakteru. Dla porównania, Sebastian pokazał w tym sezonie, że jest kierowcą, który usilnie walczy o więcej miejsca na torze, jednak nie mówię tego w negatywny sposób - oznajmił.

Z Maxem wiąże się ogromne ryzyko podczas walki o pozycje, dlatego zawsze staram się dać mu więcej miejsca, ponieważ z naszej czwórki ma najmniejsze doświadczenie. Mimo wszystko, jego wyścigi są imponujące.

No i Fernando Alonso, który jest moim zdaniem najmocniejszym zawodnikiem. Podczas walki na torze musisz zachować wobec niego ogromny szacunek. Jego tempo wyścigowe zawsze jest imponujące, dlatego żeby go pokonać, potrzebujesz najlepszych kart.

Lewis Hamilton uważa, że gdy Verstappen nabierze więcej doświadczenia może stać się największym zagrożeniem.

Robi wspaniałe rzeczy, a w przeciągu kolejnych dziesięciu lat będzie nabierał doświadczenia. Wówczas, będzie strasznie trudno go pokonać - dodał.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE