Menu

Nowy właściciel przejmie tor w Soczi

Tor wyścigowy w Soczi

Tor wyścigowy Formuły 1 w Soczi, który jest własnością przedsiębiorstwa "Center Omega", otrzyma nowego właściciela - potwierdził rzecznik firmy. Zmiany mają jednak wejść w życie w lipcu 2019 roku.

Według oświadczenia, które pojawiło się na oficjalnej stronie internetowej rosyjskiego rządu, obecnie przygotowywane są poprawki legislacyjne, za sprawą których tor stanie się własnością państwa lub przejmie go organizacja niekomercyjna.

Zmiana właściciela nie będzie miała negatywnego wpływu na Grand Prix Formuły 1 w Rosji, ponieważ celem nowego gospodarza toru będzie popularyzacja i utrzymanie mistrzostw świata F1 w Rosji.

Pojawiły się informacje jakoby niekomercyjna organizacja "Rosgonki" została zarejestrowana w 2017r. w celu zorganizowania przyszłych wyścigów F1 w Soczi. Jej założycielem jest państwowy bank VTB należący do Center Omega oraz Rosyjska Federacja Sportów Samochodowych.

Aktualny kontrakt na organizację wyścigu posiada Center Omega, która należy do rządu Terytorium Krasnodarskiego Południowej Rosji.

Tor w Soczi pojawił się w kalendarzu F1 za sprawą podpisanej umowy w 2010 roku przez Władimira Putina i Berniego Ecclestone'a. Kontrakt obowiązywał do 2020, lecz na początku ubiegłego roku został przedłużony do 2025.

Z wykorzystaniem materiałów: windowtonews.com oraz rosyjskiej agencji Tass.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE