Menu

Lance Stroll narzeka na brak wsparcia ze strony Felipe Massy

Lance Stroll

Kanadyjczyk zaprzeczył narracji, według której Brazylijczyk w sezonie 2017 miał pełnić rolę jego mentora. Co więcej, przyznał, że nie otrzymał żadnej pomocy od bardziej doświadczonego kolegi z ekipy i jednocześnie liczy, że więcej wsparcia udzieli mu Robert Kubica.

Felipe Massa za sprawą tego, że Valtteri Bottas awansował do Mercedesa, powrócił na jeszcze jeden sezon w Formule 1. Wydawało się, że jako kierowca z piętnastoletnim stażem w sporcie, będzie pomagał stawiającemu pierwsze kroki w królowej sportów motorowych Lance'owi Stroll'owi. Kanadyjczyk jednak powiedział, że nic takiego nie miało miejsca.

Nie wydaje mi się, abym dostał jakiejkolwiek pomocy z jego strony w zeszłym roku. Był takim samym partnerem z ekipy jak każdy inny. Był zajęty tym, aby jeździć najszybciej, jak tylko mógł. Ja zajmowałem się tym samym. Na tym to wszystko polegało, nie było niczego więcej - wyjaśnił 19-latek cytowany przez Motorsport.com

Słowa Lance Strolla kompletnie nie pasują do wersji przedstawianej przez Felipe Massę. Brazylijczyk na początku sezonu przyznał, że sytuacja ta przypomina mu jego początki w Formule 1, gdy w Ferrari otrzymał ogromne wsparcie od Michaela Schumachera.

Nie wiem, dlaczego ludzie uważają, że on był dla mnie pewnego rodzaju trenerem czy mentorem. Nic takiego nie miało miejsca. On wykonywał swoją robotę, a ja swoją. Ten, kto zrobił to lepiej, plasował się na wyższej pozycji. Mojego podejścia nie zmieni to, czy mój partner z zespołu ma piętnaście lat doświadczenia, czy tylko rok - kontynuował.

Do tych słów krótko i dosadnie odniósł się za pośrednictwem swojego konta na Twitterze Felipe Massa: Najlepiej będzie, jeśli pozostawię to bez komentarza.

Niewątpliwie Lance Stroll nie ma co liczyć na wsparcie swojego partnera z ekipy także w sezonie 2018, bowiem skład zespołu Williams uzupełni debiutant z Rosji Sergey Sirotkin. W ten sposób ekipa z Grove będzie w tym roku dysponowała najmniej doświadczonym duetem w całej stawce Formuły 1.

Robert może być dużą pomocą dla nas. Felipe był dobry pod względem pomocy zespołu w zrozumieniu nowych przepisów. Wydawało się, że Robert dobrze wiedział, gdzie były problemy w samochodzie. Otrzymaliśmy także trochę informacji zwrotnych z jego testów dla Renault na Węgrzech. Myślę, że możemy skorzystać z jego pomocy do tego, aby awansować w stawce - powiedział Lance Stroll.

Zespół Williamsa jeszcze nie potwierdził daty prezentacji swojej nowej maszyny. Zgodnie z wiarygodnymi informacjami, auto na sezon 2018 tej ekipy mamy poznać 15 lutego. Nieoficjalnie mówi się o tym, że są pewne opóźnienia w przygotowaniach samochodu FW41 i być może Williams nie pojawi się na pierwszej turze testów przedsezonowych.

Image © Williams F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE