Menu

Daniel Ricciardo: Max Verstappen jest lepszym kierowcą niż Sebastian Vettel

Daniel Ricciardo

Zdaniem Daniela Ricciardo, jego holenderki partner zespołowy jest jedynym kierowcą, który rzucił mu wyzwanie.

Kierowca Red Bull Racing w przeszłości zmierzył się z takimi kierowcami, jak: Vitantonio Liuzzi, Narain Karthikeyan czy Jean-Éric Vergne, którzy łagodnie mówiąc nie byli dla niego zbyt wygórowanymi przeciwnikami.

Nie twierdzę, że w przeszłości miałem łatwo. Jednak, Max Verstappen to pierwszy kierowca, który potrafi mnie pokonać - powiedział kierowca Red Bull Racing dla Autosport.

W 2014 roku Australijczyk zmierzył się w jednym zespole z czterokrotnym mistrzem świata F1, Sebastianem Vettelem. Pojedynek zakończył się stosunkiem punktów 238 do 167 na rzecz Daniela Ricciardo oraz wygraniem przez niego, aż trzech Grand Prix.

Jeśli spojrzeć na statystyki kwalifikacyjne oraz wyścigowe, to w obu przypadkach również Daniel Ricciardo miażdżył Sebastiana Vettela. Stosunek kwalifikacji wyniósł 10:9, a wyścigu 11:3!

Gdy jeździłem z Liuzzim, Vergne’em czy Vettelem, pokonywałem szybkie zakręty inną linią jazdy. Próbowałem wszystkiego, by zwiększyć swoją szybkość. Oni tego w ogóle nie robili. Max przynajmniej próbuje i później ten sposób dopasowuje do kółka w kwalifikacjach - wyjaśnił.

W sezonie 2017 roku Daniel Ricciardo został pokonany przez swojego holenderskiego partnera Maxa Verstappena w pojedynku kwalifikacyjnym 7 – 13. Dodatkowo, Max był w stanie wygrać dwa wyścigi.

Gdybyśmy podzielili wyścigi, to obaj mielibyśmy równą ilość świetnych weekendów. Jego dobre dni wyglądały znaczniej lepiej, ponieważ wtedy ja miałem problemy - kontynuował.

Gdy popełniałem błędy w kwalifikacjach to i tak byłem z przodu – przed Vettelem. Obecnie, jeżdżąc z Maxem, jeśli ja popełnię błąd on jest z przodu. Oczywiście, gdy on popełni błąd to wówczas ja klasyfikuje się wyżej. Rywalizacja między nami jest na najwyższym poziomie. W końcu nie mogę sobie pozwolić na żadne błędy, ponieważ wówczas on mnie pokona!

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE