Menu

Zespół Williams zaprezentował FW41

Model Williams Mercedes FW41 - bolid na sezon 2018

Tegoroczny bolid zespołu Williams ujrzał światło dzienne. W Londynie miała miejsce prezentacja, na której zaprezentowano model FW41.

Samochód na sezon 2018 różni się od swojego poprzednika i jest dziełem współpracy Paddy'ego Lowe (dyrektor techniczny), Dirka de Beera (szefa aerodynamiki) oraz Eda Wooda (główny projektant).

Samochód ma wiele nowych cech, z których większość nie jest tak widoczna, ale zastosowaliśmy bardzo odmienną koncepcję aerodynamiczną, która umożliwiła nam znaczący postęp w zakresie osiągów aerodynamicznych - tłumaczył Paddy Lowe.

Wszystkie samochody F1 są ewolucją tego, co do tej pory widzieliśmy w pewnym stopniu, ale FW41 zawiera kilka odchyleń od kierunków, jakie realizowaliśmy w przeszłości. Ogólnie rzecz biorąc, naszą filozofią jest nowe podejście wobec współpracy między aerodynamiką i projektowaniem, aby osiągnąć optymalny wynik pracy.

Aerodynamika, struktura i waga to trzy główne obszary w projektowaniu samochodu Formuły 1 i cała praca, wraz z kilkoma radykalnymi zmianami w pakiecie auta, które miały na celu uwzględnienie dalszych osiągnięć Mercedesa HPP, doprowadziła do faktu, że FW41 został zaprezentowany dzisiaj.

Mam nadzieję, że ten samochód zrobi postępy w rankingach wydajności w stosunku do 2017 roku. Cały zespół techniczny również bardzo pozytywnie myśli o naszych dwóch utalentowanych, młodych kierowcach wyścigowych wraz z wkładem Roberta jako rezerwowego i rozwojowego kierowcy.

Skład kierowców zespołu Williams na sezon 2018 uległ zmianie. Lance'owi Strollowi partnerować będzie Sergey Sirotkin, dla którego będzie to debiutancki sezon w Formule 1.

Jak powiedziała Claire Williams, zastępca szefa zespołu: Jestem podekscytowana, że wracam i mogę zaprezentować wam nasz nowy samochód na nowy sezon z nowym składem kierowców.

Lance zaprezentował imponujące występy rok temu, w niezwykle udanym debiutanckim sezonie. Jego podium było jedne jedyne poza trzema czołowymi zespołami i będziemy starali się wykorzystać to w tym sezonie.

Miło mi też powitać Sergeya i Roberta w Williamsie. To kierowcy dysponujący wyjątkową szybkością i cechami, które wiem, że wzmocnią zespół. Sergey zrobił wrażenie na zespole technicznym i wspaniale jest móc mu dać szansę objęcia fotela wyścigowego. Robert również będzie blisko współpracował z zespołem, pomagając w rozwoju samochodu przez cały sezon.

Cały zespół włożył ogromny wysiłek w rozwój i produkcję tegorocznego samochodu i wszyscy czekamy na to, aby zobaczyć go na torze. Chciałabym podziękować także naszym partnerom i kibicom za ich zaufanie i wsparcie - zakończyła.

Image © Williams F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE