Menu

Williams broni wyboru dwóch młodych kierowców na sezon 2018

Paddy Lowe, Claire Williams, Lance Stroll, Sergey Sirotkin i Robert Kubica / Williams Martini Racing

Zespół Williams Martini Racing tuż przed zakończeniem sezonu 2017 poinformował, że zakończy współpracę z Felipe Massą i wszystko wskazywało na to, że ekipa zdecyduje się na kolejnego doświadczonego kierowcę, który będzie się ścigał u boku Lance'a Strolla.

Mimo wielu kandydatów - Paula di Resty, Pascala Wehrleina, Daniila Kvyata i Roberta Kubicy, który miał największe szanse zdobycia etatu w fotelu wyścigowym, zespół zdecydował się ostatecznie na Sergeya Sirotkina, niedoświadczonego rosyjskiego kierowcę, który wywalczył tytuł w serii Abarth European w 2011 roku oraz dwukrotnie zdobywał trzecie miejsce na koniec sezonu w serii GP2.

Robert Kubica finalnie znalazł się w zespole Williams Martini Racing na sezon 2018, jednak będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego i rozwojowego.

Szefowa ekipy Claire Williams, podczas czwartkowej prezentacji nowego bolidu FW41, broniła wyboru kierowców na tegoroczną rywalizację twierdząc, że pieniądze nie były głównym czynnikiem w podpisywaniu kontraktów.

Do prowadzenia naszego auta wykorzystujemy tylko utalentowanych kierowców - powiedziała Claire Williams. To niebezpieczny biznes i nie skorzystamy z kogoś wyłącznie dlatego, że przynosi pieniądze.

Nasz proces decyzyjny jest o wiele bardziej złożony, niż jedynie decyzja o umieszczeniu kierowcy na miejscu wyścigowym, ponieważ ma trochę gotówki - kontynuowała. Tak, jesteśmy niezależnym zespołem i tak, sponsoring jest naprawdę trudny w tych czasach, więc jasne jest, że jeśli kierowca ma finansowe wsparcie to jest to dodatkowy bonus, ale nie jest to podstawa w procesie podejmowania decyzji w Williamsie.

To nic nowego w Formule 1, że kierowcy zapewniają finansowe wsparcie. Santander podąża za Fernando Alonso do każdego zespołu, w którym się ściga. Można by sugerować, że jest płacącym kierowcą za swoje starty, ale nie zrobię tego.

Słownictwo stosowane w odniesieniu do płacących kierowców jest błędne. Jest to niewłaściwe oraz niepotrzebne i powoduje negatywne nastawienie wokół kierowcy, które nie powinno być stosowane w tym sporcie - podkreśliła Williams.

Image © Williams F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE