Menu

Nicholas Latifi będzie startował w piątkowych treningach z zespołem Force India

Nicholas Latifi

22-latek w ramach obowiązków rezerwowego i testowego kierowcy ekipy z Silverstone, wystąpi w pierwszej sesji treningowej przed GP Kanady oraz będzie uczestniczył w pierwszej turze testów przedsezonowych na torze w Montmelo.

Nicholas Latifi najprawdopodobniej wystartuje w większej ilości piątkowych treningów, lecz na oficjalne potwierdzenie kolejnych sesji musimy jeszcze poczekać. To samo najprawdopodobniej dotyczy testów w trakcie sezonu.

Nigdy nie ścigałem się czy nawet jechałem po tym torze, więc będzie to moja pierwsza okazja, żeby tego doświadczyć. Jestem niezwykle podekscytowany prowadzeniem samochodu przed kanadyjskimi kibicami i jestem przekonany, że to będzie moment kulminacyjny sezonu. Będę starał się cieszyć chwilą, ale jestem świadom tego, że priorytetem jest po prostu praca nad programem przygotowanym na trening i dostarczenie zespołowi wszystkich informacji, których potrzebują - powiedział Kanadyjczyk.

Już za dwa tygodnie Nicholas Latifi będzie miał pierwszą okazję do przejechania się samochodem Force India na sezon 2018. Wraz z Sergio Perezem i Estebanem Oconem podzieli się obowiązkami testowymi na torze Circuit de Barcelona-Catalunya.

Jestem bardzo podekscytowany tym, że wsiądę do samochodu tak wcześnie. Będę jeździł ostatniego dnia pierwszego tygodnia, co jest idealne, ponieważ będę miał kilka dni na zapoznanie się z tym, jak działa zespół i usłyszę informacje zwrotne Estebana i Sergo. Wiem, że czas spędzany na torze jest kluczowy na początku sezonu, więc moim celem jest upewnienie się, że dostarczę ekipie najlepszych możliwych komunikatów i pomogę z rozwojem samochodu - przyznał.

Nicholas Latifi ma za sobą niezbyt imponujące wyniki w Formule 2 (wcześniej GP2). Swój pierwszy pełny sezon rozpoczął od obiecującego drugiego miejsca w wyścigu głównym w Barcelonie. W kolejnych rundach jednak nie spisywał się już tak dobrze i w 2016 roku uplasował się dopiero na szesnastej pozycji w klasyfikacji generalnej.

W ubiegłym roku radził sobie zdecydowanie lepiej. Kilkukrotnie wyścigi kończył na podium, triumfował w sprincie na torze Silverstone i pozwoliło mu to na zajęcie piątej pozycji w klasyfikacji Formuły 2 na sezon 2017.

Kanadyjczyk pełnił rolę kierowcy testowego w Renault. Wziął udział między innymi w testach na torze Hungaroring, ale również wykonywał wiele pracy w symulatorze. Podobnie ma być w Force India.

Image © Sahara Force India

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE