Menu

McLaren i Renault zagrożeniem dla Mercedesa?

Carlos Sainz

Toto Wolff w wywiadzie dla serwisów należących do grupy medialnej Motorsport.com, wskazał zespoły, które według niego mogą stanowić realną konkurencję dla ekipy Mercedesa. Wśród nich znajdują się takie stajnie jak McLaren, Renault czy Ferrari i Red Bull.

W zeszłym sezonie jedynie Ferrari zdołało rywalizować z Mercedesem na dość wyrównanym poziomie. Nie należy jednak zapominać o tym, że także reprezentanci zespołu Red Bull Racing w końcówce sezonu kilkukrotnie pokonali ekipę z Brackley, zwyciężając w trzech wyścigach. Pozostałe zespoły nie włączyły się do rywalizacji o podia czy zwycięstwa i stanowiły jedynie tło w walce o najwyższe trofea.

Toto Wolff jest zdania, że do czołówki Formuły 1 w sezonie 2018 może powrócić zespół Renault oraz korzystający od tego roku z silników francuskiego producenta zespół McLaren, który w poprzednich latach był skazany na zupełnie niekonkurencyjne motory Hondy.

To jest szczyt wyścigów samochodowych, więc musisz szanować każdy zespół i czołowych kierowców. Mówimy o Ferrari, Red Bullu, McLarenie i Renault na poważnie. Oni mogą walczyć o tytuł mistrzowski, a inni być może nas zaskoczą. Pozostajemy skromni i spodziewamy się konkurencji ze strony wszystkich tych zespołów i jeśli zdołamy wyrównać te kropki, tak jak to robiliśmy w poprzednich latach, to będziemy walczyli o mistrzostwa, a jeżeli nie, to będzie po prostu oznaczało, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy - powiedział Toto Wolff.

Postęp dokonany przez Ferrari w zimę przed sezonem 2017 był gigantyczny i zaskoczył wszystkich obserwatorów Formuły 1. Ekipa z Maranello mogła wywalczyć pierwszy tytuł mistrzowski w klasyfikacji kierowców od czasu 2007 roku, kiedy to Kimi Raikkonen triumfował w końcowej punktacji. Tak się jednak nie stało głównie za sprawą pechowej passy podczas azjatyckich rund.

To, jak ich samochód się spisywał na torze było czymś nieprawdopodobnym i dokonali ważnego postępu w trakcie zimy, być może największego spośród wszystkich zespołów. Jestem zadowolony, że trzymaliśmy poziom. Osiągnęliśmy jedenaście zwycięstw, oni pięć, a stoper nigdy nie kłamie. Musimy stąpać oboma stopami po ziemi. Ferrari mogło wygrać więcej wyścigów. Uważamy ich za bardzo poważnego konkurenta na sezon 2018, to samo tyczy się pozostałych ekip - wyjaśnił.

Już w przyszłym tygodniu, w najbliższy czwartek zaprezentowane zostaną maszyny Mercedesa i Ferrari na sezon 2018. Celem obu tych zespołów jest wywalczenie mistrzowskich tytułów, ale na chwilę obecną tajemnicą pozostaje to, który z nich wykonał lepszą pracę i będzie miał przewagę.

Image © Renault Sport F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE