Menu

Red Bull pokazał swoją maszynę na sezon 2018

Red Bull RB14

Ekipa z Milton Keynes zaprezentowała auto, którym już za tydzień będzie uczestniczyć w przedsezonowych testach na torze Circuit de Barcelona-Catalunya.

Nowe barwy samochodu RB14 zostały przygotowane jedynie na cele prezentacji, co oznacza, że już za tydzień maszyna ta wyruszy na tor w innym malowaniu. Nie jest wiadome czy będzie ono identyczne do zeszłorocznego, czy może zostaną dokonane mniej lub bardziej drastyczne zmiany w tej materii.

Zazwyczaj austriacka ekipa prezenotwała swoją maszynę dosłownie w ostatniej chwili. Tym razem zdołano dokonać tego wcześniej, według informacji prasowej wynika to ze stabilności przepisów i tego, że maszyna od razu po montażu działała bez żadnych problemów.

Od sezonu 2018 partnerem tytularnym zespołu Red Bull Racing będzie Aston Martin, z którym wspólnie został przygotowany samochód sportowy Valkyrie. Wiele wskazuje na to, że współpraca tych dwóch firm może dotyczyć także nowej formuły silnikowej. Aston Martin otwarcie zapowiada chęć produkowania jednostki napędowej do Formuły 1.

W drugiej połowie zeszłego sezonu zespół z Milton Keynes, po drobnych problemach w początkowej fazie mistrzostw, włączył się do walki o czołowe pozycje. Daniel Ricciardo i Max Verstappen, którzy również i w tym roku będą reprezentować tą ekipę, w ubiegłym odnieśli trzy zwycięstwa. Czy maszyna RB14 umożliwi im walkę o najwyższe laury?

Jeszcze w tym tygodniu w ramach tak zwanego dnia filmowego samochód RB14 ma pokonać regulaminowych 100 kilometrów. Zespół Red Bull Racing obiecał umieszczenie nagrania swojej najnowszej maszyny w akcji na portalach społecznościowych.

Dokładnie za tydzień rozpocznie się pierwsza z dwóch tur testów przedsezonowych 2018 Formuły 1. W tym tygodniu swoje auta na tegoroczne mistrzostwa pokazywały będą kolejne zespoły. Już jutro poznamy maszyny zespołów Sauber i Renault. Wszystkie daty, w których zaprezentowane są auta znajdują się w tym artykule.

Red Bull RB14
Red Bull RB14
Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE