Menu

Alfa Romeo Sauber F1 zaprezentował bolid na sezon 2018

Alfa Romeo Sauber F1 Team C37

Zespół Alfa Romeo Sauber F1 zaprezentował bolid C37 na sezon 2018, którym rywalizować będą Marcus Ericsson i debiutujący w Formule 1 Charles Leclerc.

Nowy C37 wygląda inaczej niż bolid C36 z ubiegłego roku, co z jednej strony wynika z nowych przepisów technicznych, natomiast z drugiej to nowe techniczne podejście ekipy z Hinwil.

Samochód na sezon 2018 jest wynikiem ciężkiej pracy, którą wszyscy w fabryce wprowadzili w ciągu ostatnich kilku miesięcy - powiedział dyrektor techniczny ekipa Alfa Romeo Sauber Joerg Zander.

Filozofia C37 znacznie różni się od tej z C36, znacząco zmieniła się koncepcja aerodynamiczna, a C37 ma kilka nowych funkcji w porównaniu do poprzednika.

Jesteśmy przekonani, że nowa koncepcja zaoferuje nam więcej możliwości i pomoże nam wprowadzić ulepszenia w trakcie sezonu - dodał.

Nowy bolid oznaczony symbolem C37 został wyposażony w nową specyfikację jednostki napędowej Ferrari, a także nowe rozwiązania aerodynamiczne, co na pierwszy rzut oka jest widoczne w przebudowanym nosie bolidu oraz sekcjach bocznych, przy wlotach powietrza, które zostały znacząco rozbudowane.

Nowa maszyna na sezon 2018 została również wyposażona w system 'Halo', który zespół Alfa Romeo Sauber wykorzystał także do rozbudowy aerodynamiki samochodu.

Z niecierpliwością czekam na sezon 2018 - dodał Frederic Vasseur, szef zespołu. W ciągu ostatnich kilku miesięcy włożyliśmy wiele wysiłku oraz ciężkiej pracy w C37 i fantastycznie jest dzisiaj zaprezentować nowy samochód.

Jestem przekonany, że Marcus i Charles stworzą idealny skład kierowców, z których jeden jest doświadczony, a drugi to obiecujący debiutant.

Nasz cel na sezon 2018 jest jasny: musimy nadrobić zaległości i dalej poprawiać nasze wyniki w takcie sezon.

Włożyliśmy dużo energii i zaangażowania w rozwój C37.

Alfa Romeo Sauber F1 Team C37
Image © Sauber Motorsport AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE