Menu

RB14 uszkodzony po dniu filmowym na torze Silverstone

Red Bull Racing

Daniel Ricciardo pokiereszował nowy samochód zespołu Red Bull Racing na sezon 2018 podczas dnia filmowego, który miał miejsce w deszczowych, trudnych warunkach na torze Silverstone. Ekipa z Milton Keynes twierdzi, że pomimo tego pojawi się w poniedziałek na pierwszej turze testów przedsezonowych.

Zgodnie z przepisami zespoły mają do swojej dyspozycji dwa dni, w których mogą na specjalnych oponach pokonać po 100 kilometrów testowych. Zazwyczaj ekipy decydują się na skorzystanie z tego zapisu regulaminu tuż przed startem pierwszej tury oficjalnych testów przedsezonowych.

Nie inaczej było w przypadku zespołu Red Bull Racing, który postanowił sprawdzić swoją nową maszynę na torze, tuż po prezentacji. Daniel Ricciardo zbliżając się do granicy 100 kilometrów przy niewielkiej prędkości uderzył w barierę. Według nieoficjalnych doniesień Australijczyk miał uszkodzić przednie skrzydło, nos, podłogę i zawieszenie.

Zazwyczaj tuż po prezentacji zespoły nie mają części zapasowych, a ograniczenia czasowe mogą uniemożliwić wyprodukowanie nowych tuż przed startem testów przedsezonowych. Pomimo tego rzecznik prasowy ekipy z Milton Keynes stwierdził, że wszystko będzie przygotowane na przyszły tydzień.

Pomimo niezbyt udanego pierwszego dnia w kokpicie nowego samochodu, Daniel Ricciardo wydaje się być zadowolonym z maszyny, którą będzie rywalizował w sezonie 2018.

Trudno powiedzieć po kilku okrążeniach, ale pierwsze wrażenie jest takie, że samochód jest dobry. Tył zachowuje się w sposób stabilny, nawet w tak trudnych warunkach. Są to zadowalające sygnały - przyznał Australijczyk.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE