Menu

Renault pokazało swoje auto na sezon 2018 F1

Renault

Zespół z Enstone we wtorek popołudniu zaprezentował swój nowy samochód - R.S.18, którym Nico Hulkenberg i Carlos Sainz będą rywalizowali w sezonie 2018.

Dla Renault będzie to trzeci rok od powrotu do Formuły 1 jako zespół fabryczny. W Enstone trwa proces restrukturyzacji, który w dalszej perspektywie czasowej ma umożliwić tej ekipie walkę o tytuły mistrzowskie. Tegoroczny model miał zostać zbudowany całkowicie od nowa, co w dobie stabilnych przepisów jest dość zaskakującą praktyką. Zaprezentowane wizualizacje jednak poddają w wątpliwość tą informację ekipy z Enstone sprzed kilku miesięcy.

Podobnie jak w końcowej fazie zeszłego sezonu, zespół Renault reprezentować będzie Nico Hulkenberg oraz Carlos Sainz, który został wypożyczony z Red Bulla. Obaj kierowcy udowodnili, że prezentują wyrównany poziom i są na tyle perspektywicznymi zawodnikami, że pomogą ekipie z Enstone dokonać kolejnych postępów.

Nowy samochód R.S.18 charakkteryzuje bardziej agresywnie zarysowany projekt przedniego nosa. Zgodnie z wymogami przepisowymi zamontowany został chroniący głowę system Halo. W odróżnieniu od dotychczas zaprezentowanych maszyn, auto Renault nie posiada rozbudowanej sekcji deflektorów obok wlotów powietrza.

Renault
Renault
Renault
Image © Renault Sport F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE