Menu

McLaren będzie korzystał z paliw firmy Petrobras

McLaren

Potwierdziły się doniesienia z ostatnich miesięcy i ekipa z Woking od sezonu 2018 podjęła partnerstwo z brazylijskim koncernem naftowym Petrobras.

McLaren w zeszłym roku nawiązał współpracę techniczną z BP/Castrol, które równolegle wspierało fabryczny zespół Renault. Po zmianie jednostek napędowych na te, które produkowane są przez francuski koncern, stało się dość jasnym, że ekipa z Woking będzie musiała znaleźć sobie innego dostawcę paliwa i oleju.

Firma Petrobras jest dobrze znana w środowisku Formuły 1. W latach 2009-2015 przedsiębiorstwo to było sponsorem tytularnym GP Brazylii i wspierało swoich rodaków na drodze do najwyższej kategorii sportów motorowych. Nie dziwi więc fakt, że do końca 2016 roku Petrobras był związany z Williamsem.

Zespół z Woking poinformował o podpisaniu umowy z Petrobrasem za pośrednictwem mediów społecznościowych, dopiero później został wystosowany odpowiedni komunikat prasowy.

Ciekawe jest jednak to, że w rzeczywistości McLaren w tym sezonie będzie nadal korzystał z paliw BP/Castrol i dopiero za rok brazylijski koncern będzie zaopatrywał ekipę z Woking swoimi produktami. Logotypy Petrobrasa już zostały umieszczone na oficjalnej stronie zespołu i jak należy się domyślać, również pojawią się na nowym samochodzie.

W sezonie 2018 przedstawiciele firmy Petrobras będą obecni na wszystkich weekendach Grand Prix i ich zadaniem będzie zebranie odpowiednich danych, które pomogą w odpowiednim przygotowaniu paliw na kolejny rok.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE