Menu

Mercedes zaprezentował auto na sezon 2018

Mercedes

Ekipa z Brackley w czwartek pokazała światu swój najnowszy samochód, któremu nadano nazwę W09 EQ Power+. Nowa maszyna ma już za sobą pierwsze kilometry spędzone na torze.

Zgodnie z tradycją Mercedes zaprezentował swoje auto na legendarnym torze Silverstone. To właśnie tam odbył się pierwszy w historii wyścig o GP Formuły 1. Przed oficjalną uroczystością, Valtteri Bottas w typowej brytyjskiej pogodzie pokonał 100 kilometrów testowych. Po południu możliwość przejechania się maszyną W09 będzie miał czterokrotny mistrz świata - Lewis Hamilton.

Oprócz rzucających się w oczy zmian, podyktowanych nowymi przepisami, a więc zamontowanym systemem Halo oraz brakiem tak zwanej płetwy rekina, W09 w stosunku do swojego poprzednika różni się węższą tylną częścią samochodu. Drobnym zmianom inżynierzy z Brackley poddali obszar od przednego skrzydła do zawieszenia.

Mercedes ponownie będzie reprezentowany przez Lewisa Hamiltona i Valtteriego Bottasa. Konkurenci mistrzów świata mają największe obawy co do mocy jednostki napędowej niemieckiego koncernu. Czy są one uzasadnione? Tego być może już częściowo dowiemy się w przyszłym tygodniu, podczas testów przedsezonowych.

Mercedes
Mercedes
Mercedes
Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE