Menu

McLaren MCL33 zaprezentowany

McLaren

Zespół z Woking pokazał swój najnowszy samochód, którym Fernando Alonso i Stoffel Vandoorne będą startowali we wszystkich tegorocznych wyścigach Formuły 1. Maszyna została pomalowana w symboliczne barwy dla tej ekipy, a więc pomarańcz papai.

Taki, a nie inny kolor jest odniesieniem do czasów założyciela tej ekipy, a więc Bruce McLarena, który po namowach w 1968 roku zgodził się na wprowadzenie takich barw na swoją maszynę. To wówczas zespół ten odniósł swoje pierwsze zwycięstwa w Formule 1. Wtedy kolor ten miał przyciągać wzrok, nie tylko widzów, ale i także potencjalnych sponsorów. Dzisiaj historia zatacza koło, ponieważ McLaren nadal poszukuje sponsora tytularnego.

Sezon 2018 dla McLarena będzie pierwszym, w którym będą korzystali z jednostek napędowych Renault. Poprzednie trzy lata były bardzo złe, jeśli chodzi o ich wyniki, głównym powodem takiej sytuacji były zupełnie niekonkurencyjne silini Hondy. Zespół z Woking liczy na powrót na stałe przynajmniej do pierwszej dziesiątki Formuły 1.

Fernando Alonso w tym roku wystartuje we wszystkich rundach F1, ale także zobaczymy go w pełnym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC). Hiszpan dąży do wywalczenia nieformalnej potrójnej korony, na którą składają się triumfy w GP Monako Formuły 1, Indy500 oraz 24H Le Mans.

Dla Stoffela Vandoorne będzie to drugi sezon w Formule 1. Belg pod koniec zeszłego roku udowodnił, że potrafi prezentować porównywalne tempo, co jego bardziej doświadczony partner zespołowy.

McLaren
McLaren
McLaren
Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE