Menu

Oliver Rowland dołącza do Williamsa jako młody kierowca

Oliver Rowland / Williams Martini Racing

Williams Martini Racing ogłosił, że Oliver Rowland dołączy do zespołu jako Oficjalny Młody Kierowca na sezon 2018.

Brytyjczyk to były kierowca Formuły 2, w której rywalizował do końca zeszłego roku. Rowland w sezonie 2017 zajął finalnie trzecią lokatę w klasyfikacji kierowców, po dwóch zwycięstwach w Monako oraz na Węgrzech i dziesięciu podiach, jak również pełnił obowiązki kierowcy rozwojowego w zespole Renault Sport F1.

Nowy młody kierowca Williamsa, prócz pracy dla ekipy w symulatorze i na torze podczas testów dla młodych kierowców, będzie także rywalizował na torach Długodystansowych Mistrzostw Świata z zespołem TRSM Racing w klasie LMP1.

Jestem niezmiernie dumny, że dołączam do Williamsa jako ich oficjalny młody kierowca - powiedział Oliver Rowland. To dla mnie fantastyczna okazja i będę pracował tak ciężko, jak tylko mogę, aby pomóc im w rozwoju samochodu w tym sezonie.

Williams to brytyjski zespół z fantastycznym dziedzictwem i historią, która sprawiła, że jest jedną z szanowanych ekip w tym sporcie. Moją ambicją było wziąć udział w Formule 1 i jestem bardzo podekscytowany, że robię to z Williamsem. Zawsze dawali młodym kierowcom możliwość rozwoju, więc teraz zależy mi, aby zrobić dobre wrażenie i dalej rozwijać się jako kierowca.

Mam nadzieję, że dzięki mojej ciężkiej pracy w symulatorze i podczas testu, będę mógł zaimponować zespołowi. Z pewnością będzie to ekscytujące wyzwanie i chcę pomóc Williamsowi, ponieważ zespół kontynuuje prace nad zmniejszeniem dystansu do czołówki.

Claire Williams, szefowa zespołu Williams Martini Racing dodała: Cieszę się, że udało nam się pozyskać Olivera, który jest utalentowanym i cenionym młodym kierowcą. Ścigał się na wielu torach Formuły 1, a jego doświadczenie i wiedza uzupełnią ciągłą pracę inżynieryjną zespołu.

Image © Williams F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE