Menu

Bernie Ecclestone obwinia Toto Wolffa za obecny brak konkurencyjności w Formule 1

Bernie Ecclestone

Bernie Ecclestone, były szef Formuły 1, zarzucił Toto Wolffowi, że to jego decyzje mocno obciążyły sport, który stał się mniej atrakcyjny.

Brytyjczyk powrócił do sytuacji z 2015 roku, kiedy szef zespołu Mercedes odmówił zespołowi Red Bull zaopatrywania ich w jednostki napędowe niemieckiego producenta. Obwinia on także Wolffa za przeforsowanie kontrowersyjnego Halo, który od sezonu 2018 będzie obowiązkowy.

Winię Mercedesa i Toto za wpuszczenie nas w to g**** jakim jest aktualna konkurencyjność - mówił Bernie Ecclestone, cytowany przez The Sun.

Gdyby dali Red Bullowi silnik, przez ostatnie trzy lata mielibyśmy trzy zespoły, które rywalizowałyby między sobą.

Przez ostatnie cztery lub pięć lat zmagałem się z brakiem konkurencyjności i próbowałem sprzedać ją promotorom, ale nie zapewnialiśmy jej. To jak bycie w branży muzycznej i nakłanianie ludzi do rezerwacji biletów na The Rolling Stones, a potem okazuje się, że zabrakło Micka Jaggera.

I dodatkowo to cholerne Halo... Osobami, którymi do tego doprowadziły byli Toto Wolff oraz facet, który pracuje dla kierowców [czyt. Alex Wurz, prezydent GPDA].

Pomysł Toto w pewnym aspekcie był właściwy i mówiąc, że "jeśli tego nie wprowadzimy, ktoś może zginąć w wypadku...", ja odpowiedziałem "trzeba być ostrożnym, ponieważ, gdy dojdzie do wypadku, a kierowca nie będzie w stanie wydostać się z auta, umrze."

Zdaniem byłego szefa F1 niewłaściwym wyborem Liberty Media była rezygnacja z grid girls na rzecz grid kids, ponieważ może to przyczynić się do pewnych utrudnień.

Rozmawiałem z kimś, który zastanawiał się nad sytuacją, kiedy dzieci będą miały 12 lat czy będą musiały przyprowadzić ze sobą rodziców?

Pamiętam ile zabrało to czasu, gdy szliśmy przez aleję serwisową i musieliśmy wyprowadzić dzieci z garażu. Tak się właśnie dzieje. Dzieci zapełniają garaże, a potem wszystkie zespoły na nie czekają...

Ostatnią kwestią, jaką poruszył Ecclestone, były plany stworzenia odrębnej serii wyścigowej dla kobiet.

Ktoś powiedział mi, że było bardzo blisko [stworzenia nowej serii] i myślę, że ludzie chcą zobaczyć kobiety w F1, tylko nie rozumiem dlaczego ludzie chcieliby serii tylko dla kobiet.

Gdyby w F1 pojawiło się kilka kobiet kierowców i byłyby one wystarczająco dobre, na pewno wzbudziłyby duże zainteresowanie. Musi pojawić się ktoś, kto powie: "daj im szansę". Liberty powinno to zrobić.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE