Menu

Zespół Williams odbył dzień filmowy na torze Aragon

Robert Kubica / Williams Martini Racing

Na dzień przed rozpoczęciem pierwszej tury przedsezonowych testów Formuły 1, zespół Williams odbył dzień filmowy na torze Motorland Aragon.

Nowy FW41, wyposażony w wymagany od tego sezonu system Halo, poprowadził Robert Kubica.

Samochód prowadził się dobrze - powiedział Paddy Lowe dla Sky Sports. Znaleźliśmy kilka znaczących problemów, które teraz będziemy mogli rozwiązać.

Nie były to jednak przejazdy pod kątem osiągów, nie chodziło nam o czasy okrążeń czy maksymalne tempo samochodu. Cała nasza uwaga skupiła się na tych drobnych problemach, które zmarnowałyby nasz czas pierwszego dnia testów.

Był to pierwszy przejazd naszego auta. Dało nam to możliwość sprawdzenia systemów oraz znalezienia jakichkolwiek problemów zanim udamy się do Barcelony. Wszystkie usterki, jakie dziś się pojawiły, będziemy mogli naprawić przez noc.

Był to ważny i emocjonujący dzień dla zespołu, kiedy mogliśmy zobaczyć nowy samochód.

Przekazywaliśmy informacje do fabryki, aby informować ich na bieżąco. Przez ostatnich kilka tygodni pracowali naprawdę ciężko, dlatego to wspaniała chwila, kiedy samochód wyjeżdża na tor.

Większość tegorocznych samochodów Formuły 1 będzie ewolucją swoich poprzedników, jednak w przypadku ekipy Williams, FW41 ma znacząco różnić się od FW40.

Zbliżający się tydzień będzie niezwykle istotny dla brytyjskiej stajni aby ustalić czy tegoroczna maszyna będzie zdecydowanie lepszym projektem od rozczarowującego modelu 2017.

Roberta Kubice na torze zobaczymy ponownie podczas popołudniowych sesji drugiego i trzeciego dnia testów. Pozostałe sesje zostaną podzielone między Lance'a Strolla i Sergeya Sirotkina.

Image © Williams F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE