Menu

Sebastian Vettel najszybszy drugiego dnia testów. Robert Kubica z siódmym czasem

Sebastian Vettel / Scuderia Ferrari

Sebastian Vettel, który przyspieszył na przełomie porannej i popołudniowej sesji, ostatecznie zanotował najszybszy czas dnia 1:19.673 na miękkiej mieszance opon.

Stint Vettela, podczas którego uzyskał wspomniany wynik, złożył się z czasów: 1:23.0 - 1: 22.5 - 1: 20.8 - 1: 27.8 - 1: 19.9 - 1: 27.8 - 1: 19.6 - 1: 28.4 - 1: 20.1.

Bottas tracił do Niemca około trzy dziesiąte sekundy, lecz należy wspomnieć, że swój najlepszy wynik zdołał wykonać na pośredniej mieszance opon.

Nie był to jednak najlepszy dzień do testowania, zwłaszcza, że temperatura powietrza nie przekraczała czterech stopni, a temperatura toru spadła nawet poniżej ośmiu stopni. Osoby znajdujące się bezpośrednio na torze informowały nawet o drobnych opadach śniegu.

Z tego też względu kierowcy pojawiali się na torze na oponach przejściowych lub deszczowych.

Trzeci najlepszy czas dnia należał do Stoffela Vandoorne'a z ekipy McLaren. W przypadku tego zespołu nie obyło się jednak bez znaków zapytania, zwłaszcza, że w bolidzie pojawił się problem z wydechem. Początek dnia zapowiadał się bardzo dobrze - Vandoorne jako pierwszy wyjechał na tor na oponach hiper miękkich, dziękim którym zresztą odnotował swój najlepszy czas, czyli 1:20.325. Miało to miejsce jednak w porannych godzinach, ponieważ o 14:00 w garażu mechanicy zdemontowali samochód szukając źródła problemu. Awaria wydechu doprowadziła do tego, że czujniki i inne kable zostały spalone.

Dlatego Vandoorne zdołał wykonać dziś zaledwie 37 okrążeń i tylko Kevin Magnussen z ekipy Haas dysponował mniejszym dorobkiem wykonanych rund po torze Barcelona-Catalunya.

Tym bardziej trzeci czas Vandoorne'a może zadziwiać, jednak jak już wspomniano, swój wynik uzyskał on na oponach hiper miękkich, gdzie drugi Bottas i czwarty Verstappen najlepsze rezultaty odnotowali na mieszance pośredniej.

Po południu również Verstappen zanotował kilka szybszych przejazdów, poprawiając się z okrążenia na okrążenie. Holender ostatecznie nie przełamał bariery 1:20 jak Sebastian Vettel.

Ostatnie dwie godziny sesji Holender rozpoczynał z dorobkiem zaledwie 38 okrążeń, a wszystko ze względu na problemy w postaci wycieku paliwa w porannej sesji. Nie zdołał on poprawić osiągnięcia Daniela Ricciardo z dnia poprzedniego, który przełamał barierę aż 100 przejechanych okrążeń. Verstappen zakończył swój dzień testowy z 67 okrążeniami na koncie.

Carlos Sainz wraz z Renault usytuowali się na piątej pozycji pod względem najlepszego czasu dnia. Hiszpan odnotował w sumie 65 okrążeń.

Na kolejnej lokacie znalazł się Pierre Gasly. Dziś STR13 wraz z silnikiem Hondy wykonało 75 okrążeń. Wczoraj Brendon Hartley zanotował 93 okrążenia. Zimowe testy rozpoczęły się pomyślnie dla Hondy.

Dla zespołu Williams testowali dziś dwaj kierowcy. W porannej sesji FW41 poprowadził Siergiej Sirotkin, który na miękkiej mieszance zanotował 1:21.822. Po południu natomiast w samochodzie pojawił się Robert Kubica, który w sumie przejechał dziś 48 okrążeń i sklasyfikowany został na siódmej lokacie z wynikiem 1:21.495, również na miękkiej mieszance.

To właśnie te opony towarzyszyły Polakowi już na pierwszym jego przejeździe, a pierwszy czas przez niego uzyskany wyniósł 1:52.385. Krakowianin poprawiał się jednak z okrążenia na okrążenie aż przeskoczył swojego partnera z zespołu.

Podczas swojego najlepszego stintu notował czasy: 1:24.0 - 1:22.3 - 1:21.4 - 1:21.7 - 1:21.9 - 1:22.5 - 1:23.6 - 1:23.3 - 1:23.6 - 1:23.0 - 1:23.4 - 1:23.2 - zjazd.

Po czterdziestominutowej przerwie Kubica ponownie powrócił na tor, lecz w jego samochodzie pojawiły się opony przeznaczone na deszcz. Polak wykonywał swoje przejazdy do samego końca trwania sesji.

Za testowym kierowcą Williamsa znaleźli się Siergiej Sirotkin, Esteban Ocon (Force India), Charles Leclerc (Alfa Romeo Sauber) i Kevin Magnussen (Haas).

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE