Menu

Charles Leclerc: C37 ma potencjał

Charles Leclerc / Alfa Romeo Sauber F1 Team

Ponad trzy sekundy, taką stratę odnotował Charles Leclerc podczas drugiego dnia testowego na torze Barcelona-Catalunya, jednak przejechał znaczną ilość okrążeń, co pozwoliło zespołowi Alfa Romeo Sauber F1 zgromadzić potrzebne dane.

Monakijczyk mimo trudnych warunków, opadów śniegu i bardzo niskich temperatur, pokonał osiemdziesiąt jeden okrążeń, co było czwartym wynikiem w stawce, przyglądając się, jak zachowuje się samochód i lepiej go zrozumiał.

Przede wszystkim wspaniale jest wrócić do jazd, po długiej przerwie zimowej - przyznał Leclerc.

Ogólnie rzecz biorąc, był to dla mnie bardzo pozytywny pierwszy dzień testów.

Mimo, że warunki pogodowe nie były idealne, przy niskich temperaturach, a nawet śniegu w godzinach popołudniowych, byłem w stanie lepiej zrozumieć, jak zachowuje się samochód na torze.

Przejechaliśmy dobrą ilość okrążeń, wykonując testy aerodynamiczne i mechaniczne w ciągu całego dnia. C37 ma potencjał i nie mogę się doczekać, aby ponownie wyjechać na tor podczas pierwszych testów.

Szef techniczny zespołu Alfa Romeo Sauber F1, Jörg Zander, podobnie jak Charles Leclerc, był zadowolony z pracy jaką wykonał zespół.

To był kolejny pozytywny dzień testowy - pomimo niskich temperatur i trudnych warunków pogodowych - dodając, że zespół kontynuował założony wcześniej program testowy, który zakładał prace nad ustawieniami auta oraz jego aerodynamice.

Dla Charlesa było ważne, aby przyzwyczaić się do nowego samochodu, a także do procedur zespołowych. Ogólnie rzecz biorąc, produktywny dzień - podkreślił.

Image © Sauber Motorsport AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE