Menu

Nie będzie dodatkowego dnia testów przedsezonowych?

Barcelona

Opady śniegu storpedowały środowe testy przedsezonowe na torze w Montmelo. Pomimo tego na chwilę obecną niewiele wskazuje na to, aby została zorganizowana dodatkowa sesja.

Złe warunki pogodowe nie były żadnym zaskoczeniem, ponieważ prognozowano je od dłuższego czasu. Zespoły już w poniedziałek rozmawiały na temat dodania jednego dnia testów, gdy aura będzie zdecydowanie bardziej sprzyjająca.

Jedną z propozycji było przedłużenie pierwszej tury o piątek. Niestety jednak tego dnia tor jest już zajęty przez Williamsa, który zaliczy wówczas drugi z tak zwanych dni filmowych. W sobotę do tych samych celów obiekt w Montmelo będzie eksploatowany przez zespół Ferrari.

W związku z tym jedyną możliwością stał się poniedziałek. Niemniej jednak w tym dniu również ze względów logistycznych będzie trudno przeprowadzić testy. Część personelu na weekend wróci do swoich domów i już posiada zabukowane bilety lotnicze do Barcelony właśnie na poniedziałek.

Niektóre zespoły naciskają na dodanie chociaż jednego dnia testów, ale są też takie, które realizację tego pomysłu blokują. Źródła, na które powołuje się portal Motrosport.com podają, że tymi ekipami są Ferrari i Williams. Do zmiany terminu testów przedsezonowych potrzebna jest zgoda wszystkich zespołów.

Nawet, jeśli taka zgoda miałaby miejsce, to w regulaminie istnieje zapis mówiący o tym, że jedna tura testów nie może trwać dłużej niż cztery dni. Dlatego też FIA jeszcze musiałaby taką zmianę zaaprobować.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE